Skocz do zawartości
Forum

Alkohol w młodym wieku


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

To, że nie pijecie w wieku 15-16 lat to naprawde super, bo to w końcu nielegalne i to jak najbardziej słuszna decyzja. Ja nie ufam ludziom, którzy w ogóle nie piją, ale ludziom dorosłym. Nie chodzi mi o to, że cos ukrywaja, bo każdy cos ukrywa. Chodzi o to, że spotkałam kilka osób, które miało takie poglądy, że ani kropli alkoholu i to często z powodów religijnych a w rzeczywistości byli niezbyt religijni w swoim obejściu, bo byli okropnie chamscy, niemili itd. Dlatego mam jakiś uraz.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Czytam wasze wypowiedzi i odnoszę wrażenie, że Dawidzie uważasz się za lepszego niż inni młodzi ludzie. Mam wrażenie że dzielisz ludzi na tych, którzy piją alkohol i na tych co nie piją z tym, że pierwszą grupę traktujesz jak pospólstwo i bezrozumny motłoch, który skończy na dnie społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza

hmm.. Dawid jest całkiem normalny i wcale nie dzieli ludzi na lepszych czy gorszych.. Moze czytajac jego wypowiedzi tak pomysleliscie, ale to tylko pozor.. A pozory mylą.. Człowieka trzeba poznać bliżej.. A nie tak odrazu oceniać, chociaż wielu z nas tak robi.. A imprezy bez alkoholu... hmm.. ja jakos potrafie bawic sie bez alkoholu i innych uzywek... I mysle, ze inni takze potrafia.. Powiem tak, że silną wolę to ja posiadam.. I dobrze o tym wiem.. Wiele razy ją wykorzystywałam, także jakbym chciala to bez problemu mogę pić.. Ale po prostu nie chce, poza tym mam 15 lat i mysle, ze szkoda zycia, na alkohol i inne uzywki, a szczegolnie zdrowia..

Odnośnik do komentarza

acha, no na pewno jesteście wyjątkami, ale nie podchodziłbym tak rygorystycznie do tych którzy w młodym wieku piją alkohol, podglądy Dawida mogą wiele osób obrazić. Mówisz, żebyśmy nie oceniali ale na forum, kiedy mamy tylko do dyspozycji to co piszecie trudno jest nie oceniać. Rzeczywiście jak się czyta posty to ma się wrażenie jakobyście dzielili ja tych lepszych niepijących, którzy w życiu do czegoś dojdą i tych gorszych, którzy do zabawy potrzebują alkoholu... A tak nie jest. Ciężko mi stwierdzić czemu macie takie podejście. Nie oceniam was, Polska wolny kraj i możecie myśleć i robić co chcecie ale uważajcie bo jedni wysłuchają tego na spokojnie ale inni obiją wam twarz.

Odnośnik do komentarza

Ja nie dziele ludzi. Ja kogos lubie bardziej lub mniej. To raczej mlodziez, ktora nie pije jest dzielona. Czasem slysze jak do mojego kolegi mowia: 'Ty nie pijesz nie idziesz z nami. Ale z Ciebie debil'. I to Wy mlodziez, ktora pije dokonujecie podzialu( oczywiscie nie wszyscy). Piszecie posty odnoszace sie do mojej osoby pogardliwie. Najpierw mowiecie ze ja dziele ludzi a potem mowicie jaki to ja nie jestem. No przepraszam Was bardzo. I potem jak mam uwazac, ze nie jestem gorszy od Was? To jest podzial. Ja jestm ciekawy ilu ludzi przeczytalo caly ten post, zanim odpowiedzialo.

Odnośnik do komentarza

Nie ma podziału na ludzi lepszy czy gorszych.. Ludzi sie nie dzieli.. Każdy jest inny.. My nie podchodzimy do ludzi rygorystycznie.. po prostu po to powstał ten post, aby wyrażać swoją opinię.. Jak sam, Rasputin, mówisz "Polska wolny kraj", więc każdy może wyrazić swoje zdanie i pogląd na świat, więc powinno się szanować zdanie czy pogląd innej osoby.. Każdy ma inne poglądy na świat, dlatego nie powinny one obrażać nikogo.. Dawid też teraz mógł poczuć się urażony.. Mówisz, że do młodzieży nie należysz już dawno, więc tak dokładnie nie wiesz co się może dziać dokładnie w takim środowisku w obecnych czasach.. Nie każdy młody człowiek jest taki jak to media opisują itd..
+ dołączam się do tego co napisał Dawid, gdyż jestem ciekawa, czy czytaliście wszystkie posty wcześniejsze.. Ja osobiście i szczerzę moge przyznać, że przeczytałam wszystkie co do jednego, zanim co kolwiek napisałam.. Pozdrawiam : ]

Odnośnik do komentarza

Byłam wczoraj na imprezie i pomyslałam, że nic nie będę piła to zobacze jak to jest. I wiecie co? Było nijak. Znacznie lepiej bywało na imprezach, na których chociaż trochę piłam, jakoś łatwiej się wpasować. Ale spróbowałam, żeby nie było, że krytykuję coś, czego nie próbowałam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...