Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie pierwszej tabletki po przerwie między blistrami


Gość Pinki123

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciąże gdy zapomniało się o pierwszej tabletce z nowego opakowania i tego dnia doszło do stosunku? Zapomniana tabletka została przyjęta w odstępie mniej niż 12h.
Nie jest to jednoznacznie określone...
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Pominięcie pierwszej tabletki jest najczęstszą przyczyną zapłodnień podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nieprzyjęcie pierwszej tabletki w wyznaczonym dniu wiąże się ze zniesieniem antykoncepcji. W takiej sytuacji wszystkie stosunki mające miejsce w trakcie przerwy należy uznać za niezabezpieczone. W obecnej sytuacji musisz stosować dodatkowe metody zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.

Odnośnik do komentarza

Witam. Wczoraj o 12:00 powinnam wziąć tabletkę, ale tego nie zrobiłam, w ulotce jest napisane, że trzeba wziąć pominiętą tabletkę od razu nawet, jeśli oznacza to zażycie dwóch naraz. A co, jeśli ja pominęłam wczorajszą, a do tego dzisiejszą wezmę później niż powinnam? Czy mogę wziąć zaległą teraz, a następną o 22 i od tamtej pory zażywać każdą kolejno o 22, czyli zmienić porę zażywania na stałe?

Odnośnik do komentarza

Jesli spóźniłaś się z zażyciem pierwszej tabletki z nowego opakowania tzn, że masz zachwianą ochrone antykoncepcyjna przez cały cykl, więc jesli współzyjesz to zabezpieczaj sie jakoś dodatkowo. W takim przypadku możesz zmienić sobie godzinę zazywania, bo i tak na pełną ochrone możesz liczyć dopiero od kolejnego cyklu.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

witam biore pigolki ciliest i spuznilam sie z pierwsza pigulka nowego opakowania a biore 4 lata mialam wziasc o 22 w niedziele ale wzielam w poniedzialek wieczorem dopiro(wyjechala na pogrzeb i zapomnialam zabrac) i przez 7 dni nie bylo nic czy jest mozliwosc zajscia w ciaze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość we...12

Witam .! Wczoraj miałam wziąść pierwszą tabletkę , bo zaczynałam nowe opakowanie i nie wziełam w współżyłam , czy jest ryzyko ciąży .? I jeszcze jedno , czy jeżeli doszło do zapłodnienia a kobieta o tym nie wiem jeszcze i bierze nadal tabletki antykoncepcyjne czy jest ryzyko , że może poronić .?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tabletki antykoncepcyjne powinny być zażywane zgodnie z danymi zamieszczonymi na ulotce. Oznacza to, że po 7 dniowej przerwie koniecznie należy zażyć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania. Nie przyjęcie jej w terminie powoduje zniesienie efektu antykoncepcyjnego i możliwość zajścia w ciążę. Koniecznie proszę zatem wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku. Jeżeli jest Pani w ciąży zażywane w tym czasie tabletki nie powinny spowodować poronienia.

Odnośnik do komentarza
Gość madziakolek

Witam. Ja zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę z nowego blistra, wzięłam następnego dnia o normalnej porze brania dwie na raz, bo dopiero wtedy sobie przypomniałam o tej pierwszej. Jednak dzień przed "dniem, kiedy miałam wziąć pierwsza" współżyłam. Jest szansa, że mogę zajść w ciążę? Biorę midianę od ponad 2 lat, pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...