Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcja przez założenie spirali u nastolatki


Gość Mała19

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spirala może być używana przez dziewczyny w wieku 19 lat? Zastanawiam się nad formą antykoncepcji, nie chcę plastrów ani tabletek bo wiem że moge zapomniec albo sie pomylic, zastanawiam się nad spiralą, bo w sumie nic nie trzeba przy tym robić, ale moja starsza siostra mówi, że jestem na to za młoda. Czy to prawda? Jak to działa? Mówi, że gdy dochodzi do zapłodnienia, to spirala to przekłuwa i dlatego nie ma ciąży, to prawda, czy mnie straszy????

Odnośnik do komentarza

Zastanów się czy warto, spirala nie jest rozwiązaniem dla tak młodych kobiet jak ty. Są inne sposoby by się zabezpieczyć przed niechcianą ciążą. Możesz stosować plastry, albo wiem że są tabletki które bierzesz raz na 3 dni. Po za tym, skoro boisz się, że nie zapiętasz, że masz wziąć tabletek to chyba nie jesteś na tyle odpowiedzialna aby zacząć współżyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Spiralka

Wiem że temat założony w 2011 roku a mamy koniec 2021 hah ale jak ja szukałam wypowiedzi młodych nie rodzących kobiet to nic nie mogłam znaleść. Tak więc drogie kobietki:

Założyłam spirale w wieku 19 lat i polecam. Nazywa się kyleena jest ona mniejsza niż standardowe spirale działa 5 lat i jest chormonalna. 

Mam ją już od roku. Na początku pierwsze 2 dni bolał brzuch jak przy mocniejszym okresie. Do 6 miesiąca miewałam plamienia. A teraz jak w raju. Przyznam szczerze że bałam się bardzo napszykład tego że przy głębszej/szybszej penetracji będę odczuwać ból. Nic z tego się nie zdarzyło :)

Samo żałożenie spirali ból okropny ale do wytrzymania. Po założeniu spirali 2 godziny niemogłam dojść do siebie i jechałam na mocnych tabletkach przeciw bólowych. Po tym czasie ból stopniowo zmalał. 

Płaciłam jakieś 1400zł razem z założeniem jej u ginekoliga

 

Mamy lepszą technologię niż 10 lat temu. Także dziewczyny zachęcam. 

Oczywiście zdarzają się osoby które nie będą tolerować spirali

 

Ps: okresy są prawie nie odczuwalne i trwają krócej o 2 dni :) :) :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...