Skocz do zawartości
Forum

Chłopak, który jest rasistą


Gość GąskaMalwinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Cię :)
Z góry mówię, że nie czytaem tego, co inni pisali. Jeżeli Go kochasz, to wiem jak się czujesz :). Miłość wybacza wszystko. A mianowicie: Ciężko jest zmienić poglądy takiego człowieka, nie dyskutuj z NIm na ten temat. Tacy ludzie będą przy swoim zdaniu, do tego stopnia, że się pogubisz. Ile Wy macie lat. Wiek też odgrywa duża rolę. Nie pytaj się Go napewno czy gdybyś była, np. mulatką, On by CIe dalej kochał. Odpowiedź może być szokująca. Zapytaj się GO dlaczego sądzi tak a nie inaczej. Jak by się czuł w miastach jak np. Londyn, New York czy jakieś miasto homoseksualistów? Jest to ciężki temat. Może ktoś w młodości zrobił coś Twojemu Chłopakowi i dlatego czuje ten uraz. Porozmawiaj z Nim o tym. Szczera rozmowa wyjaśnia wszystko, a miłość pokona niepokonane. Powodzenia.
Pozdrawiam dawidollos95pl

Odnośnik do komentarza

ja nie wierzę w to, że z nim pogadasz i on się zmienie tak jak Dawid mówi - tu musi być jakieś głębsze coś dlaczego on ma taki stosunek do innych ludzi moze ma jakies kompleksy z tego powodu bo zyjemy w 21 wieku i dyskryminacja czarnych jest czyms ponizajacym dla samego rasisty nie dla czarnych

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

To on homoseksualistów tez szykanuje?

Cierpliwa jesteś dziewczyno... w Polsce nie ma za duzo osob o odmiennym kolorze skóry i dzięki temu można z takim człowiekiem żyć na tyle normalnie, że nie robi awantur, bo nie ma komu, ale sama świadomośc, że taki jest by mi przeszkadzała. I to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Gość PawiePiórko

ale tak jak mówi liryka powiedzcie czym się różni podział ze względu na kolor skóry od podziału ze względu na kolor włosów. Dla mnie rasizm jest idiotyzmem, światopoglądem ludzi wysoko zacofanych pod względem ideologi i człowieczeństwa. Nie mieści mi się w ŋłowie jak można z takich powodów dzielić ludzi na lepszych i gorszych, na takich co mają prawo żyć i na takich co tego prawa nie posiadają. Nie rozumiem pojęcia rasa wyższa, niby dlaczego, przecież mamy takie same ciała, z tego samego zbudowane to dlaczego ma być taki podział? Bezsens.

Odnośnik do komentarza
Gość pomarańcza1

ja poprosiłabym ,żeby uzasadnił mi swój pogląd; odpowiedział na pyt. czym różnią się czarnoskórzy od nas (poza kolorem skóry); jeśli umie uzasadnić (bo może nie umieć) i powoła się na filozofię Nietrzchego -powiedz że ktoś mu ją źle wytłumaczył. Nadczłowiek stworzony przez Nietrzchego to był ktoś wyższy duchem, widzący więcej, głębiej; dostrzegający marność tego świata. Nauczał tych co zrozumieliby jego naukę; do głupców nie mówił (po co miał rzucać perłymiędzy świnie) . Na tej filozofi hitler zbudował nazizm (rasizm) ( błednie interpretując pisma Nietzchego) Jeśli Twój chłopak w to wierzy to zarzuć mu że to niemiecka filozofia ,nie polska! I dalej wg pomysłu Hanki ; niech w ogóle nie używa pieprzu (bo to z indii) ani herbaty(bo to z Azji) itp. Niech on zobaczy jakie absurdalne są jego poglądy. Jeśli powoła się na Darwina- powiedz żeby się doedukował , poza tym darwin polakiem nie był, dlaczego podejmuje jego teorię. Ponad to jeśli akcja rasistowska powtórzy się na Twoich oczach , jak było wyżej wspomniane- każ mu przeprosić tych ludzi. Powiedz że się wstydzisz i rani Cię takie zachowanie (rani Twoje poglądy),które są dalece skrajne i się nie dogadacie w tej kwestii. Możesz go zapytać czy gdybys była wnuczką żydówki -byłby z Tobą? Raczej nie chcesz być z kimś kto nie szanuje drugiego człowieka. Więc nie licz na to że zmieni się "po ślubie" Albo teraz albo nigdy ; po slubie nie będzie ukrywał przed Toba w ogóle agresywnych zachowań...

Odnośnik do komentarza
Gość Złośliwa

szczera prawda:) Ja nie rozumiem takich ludzi i szczerze powiedziawszy omijam szerokim łukiem. Zbyt dużo było przykładów do czego prowadzi takie myślenie. Po za tym jaka jest pewność że na drugi raz nie spodoba mu się ktoś o daj my na to ciemniejszej karnacji. Nie mówię to nawet o Mulatach ale jesteśmy różni, więc nie mamy pewności czy następną cechą nie akceptowaną nie będzie kolor oczu czy włosów

Odnośnik do komentarza
Gość GąskaMalwinka

Witajcie
jestem nadal ze swoim kocham go ale jego zachowanie coraz bardziej mnie denerwuje i wiem ze to wina jego znajomych. ostatnio wpadl na pomysl ze na reku wytatuuje sobie jakis napis madra sentencja o hierarchii ras. Jak ro zrobi to chyba z nim zerwe. Czy zzerwanie z powodow roznych pogladow i ideologii ma sens? Czy milosc przegra z ideami?

Odnośnik do komentarza
Gość Myszka4

Wiesz gdy by to byla tak roznica ze ty lubisz muzyke klasyczna a on rap no to wiadomo ze glupio by bylo z tego powodu zrywac, ale w tym przypadku, kiedy czlowiek potrafi nienawidziec drugiego czlowieka tylko dlatego ze ma inny kolor skory, i chce to propagować , to sens jest, jak najbardziej, nie chcialabym byc z taka osoba, moim zdaniem takie osoby sa troche zacofane w rozwoju, przepraszam ale takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Idee oraz wartości w związku są to te czynniki, które powinny być wspólne dla partnerów.
Powinnaś się zastanowić, na ile jesteś w stanie tolerować (bo o akceptacji w tym przypadku nie może być mowy) postawę swojego chłopaka lub jaka jest szansa na to, że ją zmieni. W innym przypadku jego rasistowskie nastawienie będzie powodem konfliktów i nieporozumień między Wami, a ciągle powracające konflikty są destrukcyjne dla związku.
A propos zmiany postawy - polecam film "Niebieskoocy", który pokazuje mechanizm tworzenia się uprzedzeń oraz stereotypów.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...