Skocz do zawartości
Forum

Czy podane objawy świadczą o depresji?


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesiecy nie za dobrze się czuje. Nie mam ochoty na nic, ciągle przekładam zaplanowane zadania, mam problemy z podjeciem decyzji. Nie chce mi sie wstawać z łóżka i wykonywac najprostszych czynnosci jak mycie zebów, higiena itp.. Co mi dolega? Czy moge mieć depresje? Do którego specjalisty się udać?

Odnośnik do komentarza

W klasyfikacji chorób i zaburzeń ICD-10 są wymienione konkretne kryteria diagnostyczne, które należy spełnić, by można było postawić diagnozę "depresja". Objawy powinny utrzymywać się przynajmniej 2 tygodnie i nie można ich uzasadnić np. żałobą. Objawy, jakie wymieniono (brak motywacji, brak ochoty na cokolwiek, zaniedbywanie najprostszych codziennych czynności) wkomponowują się w obraz kliniczny depresji, ale to zbyt mało, by móc postawić taką diagnozę. Obniżone samopoczucie może wynikać m.in. z przesilenia jesienno-zimowego, zmian w pogodzie. Jest to tzw. sezonowe zaburzenie nastroju. Możliwe, że to tylko chwilowy kryzys, który minie. Przez Internet nie da się postawić diagnozy. Jeśli coś Pana/Panią niepokoi w swoim funkcjonowaniu, warto skonsultować się ze specjalistą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...