Skocz do zawartości
Forum

Czy związek z kobietą religijną ma sens?


Gość gerse

Rekomendowane odpowiedzi

Wychowałem się w rodzinie chrześcijańskiej - katolickiej z odchyleniami ewangelickimi. Od 11 lat mniej więcej moja religijność wyraźnie spadała a od 3 lat jestem religijnie obojętny. Nie nazwał bym się ateistą, ale daleki jestem do wiary w dogmaty naszej religii a Jezusa postrzegam jako postać historyczną. Z tym, że mam bardzo restrykcyjną etykę seksualną, nie chodzi o to, że chcę czekać do ślubu, ale unikam seksu przygodnego. Jak pogodzić te cechy w związku, jak to się układa w relacji z kobietą religijną?

Odnośnik do komentarza

Nie trzeba byc wierzacym czy praktykujacym by unikac przygodnego seksu, to raczej zdrowy rozsadek za tym przemawia.
Nie rozumiem sensu przygodny seks i zwiazek z kobieta, dwie rozne rzeczy.
Jak masz jakies wartosci ktore sa dla ciebie wazne to chyba na nich budujesz zwiazek, nie na religii go opierasz tylko na wartosciach jakie masz.

Odnośnik do komentarza

gerse, nie wiem, czy jesteś w relacji z kobietą religijną, czy też to wydumany, hipotetyczny problem. Jeśli tworzysz relację z kobietą, dla której religia, wiara są ważne, to myślę, że bieżące sprawy, problemy powinniście przegadywać ze sobą na bieżąco i szukać drogi porozumienia. Jeśli jest miłość i szacunek, to wierzę, że spotkacie się gdzieś po środku i wszystko Wam uda się poukładać. Jeśli nie jesteś w relacji z kobietą religijną, nie szukaj problemów na zaś. ;-) Zresztą określenie "religijna"/"religijny" jest mocno nieprecyzyjne :) Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...