Skocz do zawartości
Forum

Jak przełamać się, aby z powrotem wrócić do prowadzenia pojazdu?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram, mogłaby pani kupić lekcje u instruktora.
Oprócz tego przydałaby się pomoc cierpliwej osoby, która poświęciłaby czas i pojeździła z Panią. Zacząć od mało uczęszczanych miejsc, poza godzinami szczytu etc. Polecam, warto się przełamać. NA PEWNO jest Pani w stanie prowadzić. Ja zrobiłam prawo jazdy w 2004, a jeździć zaczęłam po ok 10 latach.

Odnośnik do komentarza

Odpowiem i myślę, że pomogę bo sam jestem na końcu walki z tym problemem. Zrobiłem prawko 8 lat temu i dopiero zaczynam powoli jeździć.

-Jako kobieta, ma Pani łatwiej - paradoksalnie, mężczyźni podchodzą do tego tematu ambicjonalnie o to dodatkowo zwiększa blokadę.
-Zalecałbym dalece idącą ostrożność w braniu jazd z instruktorem - w przypadku trafienia na chama, efekt psychologiczny może być odwrotny do zamierzonego. Jeśli chce się pani zdecydować, proszę najpierw znaleźć odpowiednią osobę
-Proszę też w wolnych chwilach powtarzać sobie w mózgu frazę "nie boję się jeździć", aby wyrobić nawykowe myślenie
-W końcu proponuję poprosić zaufaną osobę o pomoc. Niech wywiezie Panią na nieruchliwą, prostą drogę a następnie zostawi sam na sam z autem. Wtedy proszę pobawić się kierownicą, pedałami, skrzynią biegów "na sucho". Potem ruszyć i przejechać krótki (100-200 metrów dystans) Wtedy nastąpi, przełamanie blokady.
-Potem, czynność prowadzenia będzie jeszcze trochę stresować (ja na razie mam tak, że z przyjemnością pojeździłbym sobie po łatwych trasach, ale wyjazd do centrum przy pełnym ruchu jeszcze by mnie stresował) więc proszę po trochu jeździć samej wieczorami, po krótkich, znanych trasach, aż w końcu wszelkie negatywne emocje opadną.

-

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...