Skocz do zawartości
Forum

Jak stać się mądrzejszą osobą?


Gość r...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Jak stać się mądrzejszą osobą Jetem facetem 31 letnim w szkole począwszy od pierwszych klas byłem słabym uczniem, po prostu nie chciało mi sie uczyć. i teraz czuję sie po prostu głupi wśród ludzi, schodzi mi bardzo długo rozwiązac problem do tego zauwarzyłem że nie potrafię się poprawnie wysłowić, myslałem, że to przez moja edukację ale jak spojrzę na ludzi co chodzili ze mną wszkole a teraz to im to wychodzi, ale również zauwarzyłem np w pracy np kierowników, brygadzistów, że im najlepiej wychodzi mówienie tak hmm no poprawnie, a dlaczego ponieważ pracujemy na maszynach CNC i tak trzeba wpisaywać różne liczby ja opanowałem małą część co mi jest potrzebna do rozwiązywania chwilowych problemów. czy jeżeli gdy siąde do nauki np nauyka języka polskiego od podstaw bo szczrze niewiem do konca co to jest przymiotnik na jakie czasy odpowiuada czasownik, a ortografia po prostu leży myślę też nad nauką języka Angielskiego i czytanie, przez to wszystko chodź troszke stanę się mądrzejszy proszę o porady sugestie itp

Odnośnik do komentarza

Z pewnym potencjałem intelektualnym się po prostu rodzimy. Jest to inteligencja mierzalna w postaci ilorazu inteligencji za pomocą różnego rodzaju testów inteligencji. Nie wiem, jaki iloraz inteligencji Pan prezentuje, ale to prawda, że poprzez edukację, samorozwój można rozwinąć zasoby osób z niskim IQ, ale też zaniedbując naukę i stymulowanie mózgu można zaprzepaścić wielki potencjał intelektualny u osób z wysokim IQ. Jeśli chce Pan rozwijać kompetencje językowe, ładniej i sprawniej się wysławiać, pomoże Panu czytanie książek, różnego rodzaju gry językowe, np. w dobieranie synonimów (wyrazów bliskoznacznych). Mózg można stymulować poprzez gry dydaktyczne, sudoku, pisanie map myśli, streszczanie tego, co się przeczytało, kalambury, quizy różnego rodzaju. Wszystko zależy od tego, na ile jest Pan zdeterminowany, by poszerzyć swoją wiedzę o świecie. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Cóż, to jednak dużo bardziej złożona kwestia, do której trzeba podejść w rozważny sposób. Jeśli chcecie poprawić swoją kondycje psychiczną, to na pewno dobrym pomysłem mogłoby być skorzystanie z możliwości, jakie stwarzają dzisiaj takie kliniki jak chociażby https://psychomedic.pl/psychiatra-wroclaw/ Warto wziąć to pod uwage, bo chodzi o Wasze zdrowie! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...