Skocz do zawartości
Forum

Czy podane objawy świadczą o chorobie psychicznej?


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dziecka żyję w świecie swoich marzeń, mam lepszy wyimaginowany świat, w którym ja jestem osobą ważniejszą, bardziej atrakcyjniejszą, wiodącą szczęśliwe życie z wyimaginowanym tym samym partnerem od kilku lat, który istnieje na prawdę, lecz w realu nigdy się nie spotkaliśmy, Jednym słowem nie stoję twardo na ziemi. Jednak uważam , że należę do ludzi zdrowych, gdyż normalnie funkcjonuję (studiuję, pracuję). Jestem osobą wrażliwą, przez co jednak coraz bardziej odtrącam się od ludzi w realnym świecie, ponieważ wole się przenieść do świata swoich marzeń, gdyż tam wiem, że nikt mnie nie skrzywdzi. Mimo ,iż wiem, że potrafię normalnie funkcjonować, boję się, że to są początki jakieś choroby psychicznej.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że ucieczka w swój wyimaginowany, idealny świat nie jest objawem jakiejś choroby psychicznej, co raczej świadectwem Pani lęku przed zaangażowaniem się w rzeczywiste relacje. Lęk przed skrzywdzeniem Pani, lęk przed ludźmi, lęk przed bliskością sprawiają, że wycofuje się Pani z życia w realu na rzecz życia w swojej wyobraźni. Proszę rozważyć skorzystanie z rozmowy z psychoterapeutą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...