Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być jakieś zaburzenie psychiczne?


Gość LisaMona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22 lata. I nie mogę pozbyć się stresu przed egzaminem , jestem bardzo spięta , gdy idę na egzamin trochę się uspokajam ale w czasie egzaminu robię dużo błędówprzez stres. Nie zdaje już 4 raz. Co do jazdy to umiem jedźić ale ciągle coś na egzaminie nie wychodzi. A potem zaczynam wyzywać się od k*** od szmat i ciągnę się za włosy i drapie się po rękach.Co to może być? Mam takie coś od dawna..

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem to już poważna nerwica ukierunkowana na sukces. Duża presję odczuwasz kiedy coś nie wychodzi. Zbytnio dążysz do perfekcjonizmu. Rodzice wymagali tego ?
bo to co później robisz to automatyczne karanie za porażkę, jakbyś uważała, że należy Ci się za to kara.

mi na pierwszym egzaminie na prawko noga z nerwów tak latała, że aż spadła ze sprzęgła więc się nie przejmuj. Pozwól sobie ponieść porażkę, zdarza się każdemu, wtedy może odczujesz mniejszą presję i uda Ci się okiełznać nerwy.

Odnośnik do komentarza

Uważaj, jak nie umiesz się sama szanować po jakiejś porażce- wyzywasz siebie, drapiesz, ciągniesz za włosy to tak jabyś swiatu mówiła- ja sama siebie nie szanuję to i Wy nie musicie mnie szanować.

Po co, jaki jest sens zaniżac swoją własną wartośc?

Nikt nie ma samych sukcesów. Miarą siły człowieka jest umiejętnośc podnoszenia się po niepowodzeniach i dalszy zapał do pokonywania trudności. Jeśli Twoje dziwaczne zachowanie ma temu służyć,by zagrzewać się do dalszej walki, to wybrałas malo apetyczny sposób. Nie chciałabym być przykładowo Twoją znajomą, bo pomyślałabym sobie, ze gdybys miała zły humor wobec mojej osoby to jaki arsenał środków byś użyła wobec mnie skoro wobec samej siebie takie niewybredne metody stosujesz. Popraw się. Siebie tez można szanowac mimo, ze chwilowo nie widzisz sukcesów. Jesli uczciwie pracowałas, to spokojnie po porażce, weż parę jeszcze jazd u dobrego instruktora i ponów próbe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...