Skocz do zawartości
Forum

Problem w nowej pracy


Gość kkkkkkkkkm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kkkkkkkkkm

Mam problem, a mianowicie mam 20 lat i jestem studentką, chciałam dorobić sobie na studia i wyjechałam do pracy 400 km od mojego domu. Przydzielili mnie do pokoju z dwiema 17 latkami, które przyjechały tu razem, wiadomo przyjaciołeczki.Ja jestem osoba naprawde spokojną i ugodową, ale już źle się czuje w tej pracy i wszystko mnie przytłacza. Te dziewczyny "wchodzą" mi na głowe. Na początku było w porządku, a potem jedna z nich zaczeła sobie pozwalać na coraz więcej, coraz bardziej mną rządzić, nawet mi mówić kiedy mam iść się kąpać. To mnie strasznie wkurzyło i wybuchła między nami wielka wojna, bo może nie ma między nami wielkiej różnicy wieku, ale bez przesady, że będzie mną rządzić nastolatka. Poszłam z tym do właścicielki i usłyszałam, że "ona taka jest, ma taki charakter" i każdy usprawiedliwia wybryki tej gówniary,a odzywa się tak do każdego. Każdy każdego tu obgaduje, a potem udaje że jest w porządku, to pierwsza moja praca w hotelu, na takiej zasadzie i przeraża mnie ten rozpierdol. Czuje się źle, a do tego jestem daleko od domu, tu wszyscy sie znają , a ja teraz jestem "odludkiem", bo się przecież postawiłam to już jestem najgorsza. To jest i tak praca mniej więcej do połowy sierpnia, ale ja już nie wytrzymuje tej atmosfery i tego, że jestem sama. Wystarczyło, że postawiłam się komuś to ja jestem najgorsza, a też tęsknie za rodziną i domem. Nie wiem już co robić, czy zrezygnowac czy może zostać, pokój zmieniam i nie bede już z nimi, tylko z jedna osobą, ale to i tak nie rozwiąze problemu, bo ciągle będę sama i sama. Co byście zrobili na moim miejscu? Staram się tym nie przejmować, ale to mnie przytłacza, a wiem, że ludzie mają to do siebie że gdy mają "kogoś" to czują taką siłe i moc, tak jak one, bo są we dwie, a ja jestem tu dopiero tydzień. Prosze o jakies porady

Odnośnik do komentarza

Nikt nie podejmie za Ciebie decyzji. To Twoje życie i Twoje wybory. Najlepiej zrób sobie bilans plusów i minusów każdej z sytuacji - rezygnacji z pracy i pozostaniu w pracy do końca umowy. Co zyskujesz? Co tracisz? Co jest ważniejsze? Zarobione pieniądze, które odłożysz na studia, czy Twój komfort psychiczny? Wierzę, że podejmiesz najlepszą dla siebie decyzję? Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Masz 20 lat - czyli jestes juz dość dorosla i az 1 tydzień w pracy, do której przyjechałas, aby sobie w wakacje dorobić na studia i juz chcesz zwiewać, bo nie jest Ci tam sympatycznie. W założeniu powinnas tam jeszcze 6 tygodni pracować, ale wydaje Ci się, ze nie wytrzymasz, bo stosunki w pracy są niemiłe. Miałas pecha i trafiłas na osoby, które Tobie nie przypasowaly ani Ty im, ale czas do przeżycia w tym ukladzie to pewnie ok 7 tygodni. A co w życiu zrobisz jak pójdziesz do regularnej pracy i tez trafisz na malo sympatycznych ludzi, pieniądze Ci będą niezbędne,nowej lepszej pracy na horyzoncie nie będzie widać?
Potraktuj tę sprawę jako wlasne sprawdzenie się- OK, może tu i niemiło, ale robotę wykonać umiem i wypłatę dostanę. Praca to nie kółko rożańcowe i trzeba umieć znosić różnych ludzi.
"A wiem, że ludzie mają to do siebie że gdy mają "kogoś" to czują taką siłe i moc, tak jak one, bo są we dwie "- zawsze w kazdej pracy będziesz na początku nowa i co wszyscy będą mieli moc, bo się znają i Ty przy kazdej takiej mocy odpadniesz?

Jestes daleko 400 km od domu i rozpaczasz. A pracujesz 24h/dobę, ze nic nie piszesz co możesz robić po pracy? Może tam jest ładnie, bo może to miejscowośc wypoczynkowa i jest gdzie chodzić na spacery?

Za rodziną tęsknisz ale przekrój 6-7 tyg bez rodzny to juz 20 letnia osoba powinna umiec ogarnąć.

Nie bądz malym, rozpieszczonym dzieckiem, które odpada przy pierwszym zderzeniu się z rzeczywistoscią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...