Skocz do zawartości
Forum

Jak zacząć rozmawiać z ojcem?


Gość Jakzacząćodnowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jakzacząćodnowa

Witam
Mam 15 lat. Gdy się urodziłem mój tata musiał wyjechać za granice. Przez 15 lat nie mógł przyjeżdżać do Polski. Tata musiał wyjechać, ponieważ mieliśmy bardzo ciężką sytuację materialną. Moja mama bardzo dużo mi o nim mówiła, pokazywała mi go na zdjęciach. Zawsze wiedziałem jak wygląda.
Dziś tata wrócił na stałe do Polski. Niestety nie wiem jak zacząć z nim temat. Bardzo chciałbym znacząć z nim gadać, rozmawiać.
Jak mam albo jak mogę zacząć z nim rozmawiać?
Potrzebuje pomocy.

Odnośnik do komentarza

Ty może na razie słuchaj o czym tata rozmawia z mamą lub innymi krewnymi- oswoisz sie w ten sposob z jego widokiem w realu.Potem pewnie on sam zagada do Ciebie- zapyta pewnie o szkole, o Twoje zainteresowania.

Wasza więz była trochę inna niż innych chłopców w Twoim wieku. Nie denerwuj się, wszystko z czasem się ułoży i już nie będziesz musiał się denerwować jak i kiedy z tatą rozmawiac. Tyle, ze na to trzeba trochę czasu. Ponadto do tej pory na codzień liczyles się ze zdaniem mamy lub dziadków jesli i pod ich opieką bywałes a teraz może się okazać, ze tata ma trochę inne wymagania wobec swojego 15 letniego syna niz reszta domowników. I chwilowa euforia, ze w końcu ten wy śniony tata jest tu i teraz, może czasem Cię do bólu glowy nastrajać

Odnośnik do komentarza

kikunia dobrze prawi. Spotkanie z tatą, którego długo nie widziałaś, jest na pewno trudnym doświadczeniem i dla Ciebie, i dla ojca. Sam pewnie nie wie, jak i o czym rozmawiać z nastoletnią już przecież córką. Dajcie sobie czas. Na początku nawet dobrze jest razem pomilczeć niż od razu strzelać słowami jak z karabinu. Posłuchaj, jak rodzice ze sobą rozmawiają, możesz z czasem dołączyć do tej rozmowy aż w końcu oboje dojrzejecie do rozmowy ze sobą w cztery oczy. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...