Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę być w ciąży?


Gość Nieznajoma7888

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nieznajoma7888

Czy mogę być w ciąży jeśli uprawiałam seks z chłopakiem w ostatni dzień okresu zaczął mi się okres w piątek miesiączkę mam nieregularną miesiączke 27/30dni niestety pękła nam prezerwatywa nie doszło do wytrysku
Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie doszło do wytrysku to prawdopodobieństwo jest niewielkie, nie mniej rozumiem Twoje obawy. We mnie pęknięta prezerwatywa też mroziła krew w żyłach, na szczęście teraz biorę tabletki i już ten problem mnie nie dotyczy. Nie pomyślałaś żeby też na nie przejść? skoro współżyjesz tak będzie i wygodniej i bezpieczniej, ja biorę belarę i myślę że dla młodych dziewczyn są idealne. A teraz się nie stresuj, za 10 dni dla pewności i uspokojenia zrób sobie test ciążowy i oby wyszła jedna kreska.

Odnośnik do komentarza
Gość netporadnia pl

Witam,
Jeśli miała Pani 27 dniowy cykl to dni płodne zaczynają się ok 11-15dc, gdzie owulacja przypada ok 13 dc. W którym dniu cyklu doszło do zbliżenia? (pierwszy dzień miesiączki to pierwszy dzień cyklu) To, że nie doszło do wytrysku nie znaczy, że nie wydzielił się preejakulat,który też jest zdolny zapłodnić dojrzałą komórkę jajową. Nie polecał też brać antykoncepcji hormonalnej, która strasznie niszczy wyściółkę macicy i za parę lat jak będzie chciała Pani zajść w ciąże dziecko będzie miało problemy z zagnieżdżeniem. Poza tym stałe branie hormonów nie jest zdrowe dla organizmu kobiety.

Odnośnik do komentarza
Gość Do Autorki

Zapamiętaj: 11 dni przed spodziewaną miesiączką, to dni niepłodne pod warunkiem pełnego zdrowia i braku zmiany klimatu. Jest to okres niepłodności constans i wynoszący 11 dni. 1-szym okresie niepłodności i długim cyklu np. 31, dni niepłodnych jest stosunkowo dużo. Możesz to obliczyć odejmując od np. 31 i 11 i ilość dni krwawienia. Notabene, przy krótkim cyklu, dni niepłodnych może nie być, bo zajmie je krwawienie.. W związku z tym by nie ryzykować niechcianej ciąży, należy zabezpieczać się wsuwając do pochwy globulkę Oval Patentex.
W 2-im okresie niepłodności, przy regularnej miesiączce, może wystarczyć, na wszelki wypadek, tylko globulka Oval Patentex i mężczyzna może ejakulować do środka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...