Skocz do zawartości
Forum

Niepewność i brak zaufania w stosunku do koleżanki


Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu poznałam koleżankę bardzo się polubiłyśmy utrzymujemy ze sobą ciągły kontakt, chodzimy razem do szkoły tylko czasami mam takie wrażenie jakby miała o coś pretensje...ma rożne takie swoje dziwactwa..ona nazywa mnie przyjaciółka ale ja nie wiem czy mogę ja tak samo nazwać....jakoś czasami nie mam do niej takiego zaufania...momentami jest świetnie a na drugi dzień już jakby nie ta osoba... już sama nie wiem mam taki lęk że mogłabym ja \"stracić\" boje sie tego że już przestanie mnie lubić...że się znudzę , albo że powie komus cos co powierzyłam tylko jej może to jest spowodowane tym ze tak na prawdę nigdy nie miałam idealnej koleżanki okazywało sie że mnie obgaduje i takie różne co sprawiało mi wielka przykrość...a ona sama mi opowiadałam jak kiedyś zraniła swoja najlepsza koleżankę(obgadywała i takie tam)....nie wiem co ma o tym myśleć boję się tego że przestanie mnie lubić...

Odnośnik do komentarza

To, że koleżanka ma czasem zmienny nastrój, może zależeć po po prostu od lepszego bądź gorszego dnia, on humoru, od sytuacji w domu, może ktoś ją potrącił w autobusie czy cokolwiek innego. Natomiast Twoje obawy wynikają z tego, że chyba jej nie ufasz, nie ufasz jej jako koleżance i nie wierzysz w jej prawdomówność. Być może wynika to z Twojego doświadczenia, które pokazało, że ludzie czasem obgadują, a poniekąd z tego, że ona sama się przyznała do obgadywania kogoś. Niestety nic nie zrobisz, ludzie czasem popełniają błędy, ale to nie znaczy aby ich od razu z góry przekreślać. Powiedz jej,  że ją bardzo lubisz i jest dla Ciebie ważną koleżanką i powstrzymaj się na jakiś czas ze zwierzaniem. Obserwuj i zobacz jakie ma intencje względem Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Każdy z nas ma lepsze bądź gorsze okresy i nie należy się tym przejmować. Skoro miałaś niemiłe doświadczenia z poprzednimi "przyjaciółkami" to jest uzasadniony tłój brak zaufania do niej. Niektórzy ludzie bardzo długo wypróbowują daną osobę , by moc jej potem zaufać. To że boisz się że ją stracisz jest normalne, lubisz ją, jest twoją towarzyszką i dlatego nie chcesz jej stracić.

Odnośnik do komentarza

ja też nigdy nie miałam prawdziwej koleżanki, ale dzięki temu miałam więcej czasu na skupienie się na sobie, na nauce i osiagnięciu czegoś w życiu. Kilku koleżanek dorobiłam się na studiach i były to o wiele wartościowsze znajomości niz te z gimnazjum czy liceum, gdy trudno powiedzieć na czym opierały się wszelkie znajomości. Nie ma co się smucić czy rozpaczać, jest jak jest. Znajdź sobie jakies hobby, które pochłonie Ci nadmiar wolnego czasu, jeśli na taki cierpisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...