Skocz do zawartości
Forum

Działanie tabletki 72h PO


Gość Matylda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Cześć chciałabym się dowiedzieć pewnej rzeczy, na lekcjach religii katechetka mówiła, że tabletka 72h po to aborcja bardzo wczesnej ciąży? Czy to prawda, jak działa taka tabletka. Mamy w szkole wychowanie do życia w rodzinie, ale Nauczycielka mówi tylko o naturalnych metodach albo o wstrzemięźliwości. Jestem jeszcze dziewicą i nie planuję współżycia, ale po prostu jestem ciekawa/

Odnośnik do komentarza

i bardzo słusznie że jesteś ciekawa w końcu dobrze wiedzieć co i jak.
Tabletka PO działa w następujący sposób: kiedy mężczyzna dochodzi w kobiecie, wtedy następuje wysokie prawdopodobieństwo ciąży. Gdy po stosunku zażyje sie tabletkę PO, do 72 godzin, wtedy do zapłodnienia nie dochodzi, ponieważ plemniki nie lecą w 3 minuty do zarodka, ale trochę dłużej, a więc zanim dotrą, zakłada się, że zajmuje to do 72 godzin, tabletka usuwa jajeczko, przez co nie dochodzi do zapłodnienia. Niektórzy uważają, że to kontrowersyjna forma, gdyż dokonuje aborcji, ja się z tym nie zgadzam, ponieważ nie można dokonać aborcji jajeczka, które jeszcze nie zostało zapłodnione. Bo w chwili, kiedy już by się tak stało, tabletka nie zadziała, wręcz przeciwnie - ponoć wspomaga ciążę

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Żywa istota istnieje od momentu poczęcia, więc tabletka 72h po dokonuje aborcji. Po za tym nie ma pewności, że gdy weżmie się tabletkę to ciąża zostanie usunięta. Możliwe jest wystapienie trwałych uszkodzeń płodu powodujących choroby i cierpienie dziecka. Każdy ma prawo żyć, i nie nam o tym decydować

Odnośnik do komentarza
Gość kapryśna24

nie dokonuje aborcji bo nie mozna dokonac aborcji płodu którego nie ma. poza tym zastanowmy sie czym jest czlowiek bo wg mnie jest czlowiekiem, płodem w brzuchu matki ale raczej nie jajeczkiem, bo nie ma podstawowych funkcji czlowieka, ksztaltu itp. to tak samo prezerwatywa moze dokonywac aborcji bo zabija plemniki z ktorych jeden mogl byc czlowiekiem

Odnośnik do komentarza
Gość a właśnie że tak

Kościół przegina z tą antykoncepcją. Przecież gdyby wyeliminować antykoncepcję to ludzie mieliby po 10cioro albo i więcej dzieci a i tak jest przeludnienie na świecie, jak utrzymac taką rodzinę? jak wykarmić? Skoro pracowałby tylko ojciec, bo matka ciągle by tylko rodziła. To chore moim zdaniem. Kosiół trzyma się swoich podstawowych dogmatów, bo boi się, że jak zacznie być mniej konserwatywny to straci swoich zapaleńców i wszystko się posypie. Jednak moim zdaniem to powinni oni troch e ruszyć z tego średniowiecza. Przecież taka prezerwatywa ratuje ludziom życie, jesli się jej użyje a partner ma HIV. Inaczej wszystkie osoby zakażone HIV nie miałyby prawa nigdy odbywac stosunków? W tej dziwacznej nauce kościoła jest tyle bezsensownego cierpienia. Antykoncepcja nie robi nikomu krzywdy!

Odnośnik do komentarza

Na przygotowaniu do życia w rodzinie dowieduję się ogólnie różnych ciekawych rzeczy, które niekoniecznie są prawdą. U nas np pani przestrzegała nas przed używaniem tamponów jakoby miały wrastać w pochwę, albo każdy wyjazd pod namiot z przyjaciółmi lub dyskoteka miały kończyć się dzieckiem. Matylda trzeba mieć własny rozum i patrzeć kto i co mów.

Odnośnik do komentarza

zastanawiam sie co jest gorsze w oczach takiej katechetki: tabletka PO czy podrzucenie dziecka do sierocinca albo zostawienie w szpitalu, wtedy takie dziecko z gory wie ze go matka nie chciala, zostawila go i ze bylo nie chciane od samego poczatku, porzucone i ze czeka na kogos kto go zaadoptuje. to jest krzywda psychiczna na cale zycie i dla matki i dla dziecka, ktore wie, ze byc moze kazdego dnia mija własna matke na ulicy

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Witam,

Tabletki 72 h PO zażyte zgodnie z zaleceniami, zapobiegają owulacji i ew. zapłodnieniu. Powoduje także zmiany w błonie śluzowej, które zapobiegają zagnieżdżaniu zapłodnionej komórki jajowej w macicy.
Różne są natomiast zdania co do tego czy taki rodzaj tabletek to tabletki wczesnoporonne. Wszystko zależy od interpretacji tego czy zapłodniona komórka jajowa to już żywy człowiek.
Nie chce jednak prezentować moich przekonać. Tabletka przyjęta za późno (po zagnieżdżeniu zarodka) nie niszczy płodu, a co więcej podtrzymuje ciążę. Zawiera bowiem levonorgestrel z grupy progestagenów czyli hormonów, które wspomagają utrzymaniu ciąży. Nie należy go jednak przyjmować podczas ciąży, gdyż, jak większość leków, ma on zły wpływ na płód.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Panie doktorze ja wziełam 1-ną tabletkę i ona wywołała mdlenie i w ulotce pszeczytałam że tszeba wząść koleiną albo skontaktować się z lekarzem ....koleina wyzyta bendie 14-stego strasznie zle sie czuje nie jestem gotowa na koleine dziecko niewiem jestem załamana

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...