Skocz do zawartości
Forum

Implant ślimakowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, implant słuchowy wszczepia się w momencie, kiedy wada słuchu jest już na tyle zaawansowana, że aparaty słuchowe nie pomagają. Aparaty słuchowe tylko wzmacniają dźwięk, implant natomiast wszczepia się pod skórę i ma za zadanie przenosić impulsy elektryczne do ślimaka. Mózg te sygnały później przetwarza i w ten sposób się słyszy.

Moja najlepsza przyjaciółka ma implant na przewodnictwo kostne więc wiem co nieco na ten temat. Z tego co mi mówiła jest jeszcze implant ślimakowy, ale on stosowany jest przy innej wadzie słuchu niż ona ma. Wiesz jaki implant miałby otrzymać Twój znajomy?

Odnośnik do komentarza

Dodam od siebie,ze implant słuchowy jest o wiele wygodniejszy od aparatu. Nie widać go Sam zabieg również nie jest skomplikowany oraz nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Implant mozna zakryć włosami.

Jesli ktoś jest zainteresowany wszczepieniem implantu to tutaj jest dokładnie opisana procedura:
http://medicuscare.pl/jak-uzyskac-implant-sluchowy/

Należy pamiętać również, ze po wszczepieniu słuch będzie się poprawiał praktycznie z każdym kolejnym dniem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.09.2018 o 12:33, Gość changer napisał:

Dodam od siebie,ze implant słuchowy jest o wiele wygodniejszy od aparatu. Nie widać go Sam zabieg również nie jest skomplikowany oraz nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Implant mozna zakryć włosami.

Jesli ktoś jest zainteresowany wszczepieniem implantu to tutaj jest dokładnie opisana procedura:
https://implantytorun.pl/czy-moge-miec-implant-2/

Należy pamiętać również, ze po wszczepieniu słuch będzie się poprawiał praktycznie z każdym kolejnym dniem.

Dzięki za tę garść informacji! Przyda się!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...