Skocz do zawartości
Forum

Seks w 14. tygodniu ciąży przy zakażeniu dróg rodnych


Gość maluc

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 14 tygodniu pierwszej ciązy... Często kocham sie z moim mężem.. Mialam ostatnio zakazenie drog rodnnych i bralam tabletki przepisane przez pania ginekolog, ale zdarzylo mi sie wspolzyc w tym czasie... .. Ostatnio po wspolzyciu pieką mnie drogi rodne..Czy jest jakies ryzyko dla dziecka przez wspolzycie? Czy dalej mam zakazenie drog rodnych mimo ze bralam tabletki, ale wspolzylam raz w tym czasie?... Prosze o odpowiedz...

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to w takim przypadku zawsze jest jakieś ryzyko. Nie chodzi tu o to jak głęboko partner dotarł, ale o migrację bakterii. Sądzę że powinnaś zgłosić się do lekarza. Dodatkowo nie wiem, ale chyba jest ryzyko, że twój partner zarazi się tą bakterią od ciebie i będzie Cię zrażał ją przy każdym stosunku. Lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, możesz współżyć z mężem. Infekcja jest jednak wskazaniem do abstynencji seksualnej.
W opisanej sytuacji najprawdopodobniej doszło do rozszerzenia się infekcji. Powinnaś jak najszybciej skontaktować się ze swoim ginekologiem, w celu rozpoczęcie intensywnego leczenia. Infekcja grozi wstępowaniem i spowodowaniem infekcji wewnątrzmacicznej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...