Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to początek fobii społecznej?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam 14 lat i zastanawiam się nad początkami fobii społecznej. Odmawiam prawie zawsze każdego spotkania z kimś bliskim, izoluje się od ludzi, gdy jestem w jakimś bardziej zatłoczonym miejscu (np. szkoła) mam wrażenie, że każdy patrzy na mnie, podchodząc do kasy w jakimś większym sklepie boję się podejść sama i gdy kasjerka mówi mi "Zapakować w reklamówkę? Może być bez jednego grosika?" to się czerwienię, nie wiem co powiedzieć i mi gorąco. W grupie rówieśniczej , gdy gadam z kimś mało znanym braknie mi słów i śmieję się nerwowo. Moja mama mówi, że to wymyślone, ale ja nie umiem tak funkcjonować.

Odnośnik do komentarza

Droga 14-latko! Przez Internet nie da się stwierdzić, czy Twoje reakcje świadczą o początkach fobii społecznej. Na pewno masz problemy w kontaktach z innymi ludźmi, stąd nieśmiałość, czerwienienie się, trudności w znalezieniu odpowiednich słów, by wyrazić, co myślisz/czujesz. Nie musi to być jednak od razu fobia społeczna. Podobne objawy występują np. u osób z niską samooceną. Obawiając się oceny i reakcji ze strony innych, unikają kontaktu, są milczące, małomówne, skryte itp. Jeśli masz możliwość, skorzystaj z rozmowy z psychologiem albo pedagogiem szkolnym. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...