Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, by rodzice się nie kłócili?


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem już co robic. Za każdym razem jak moi rodzice wracają z jakiejś imprezy lub moja mama trochę wypije w domu muszą się pokłócić. Moi rodzice krzyczą na siebie wyzywają a ja już nie wiem co robic to jest straszne siedzę w pokoju i płacze proszę powiedzcie czy mogę coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Gość do autorki

Masz prawo czuć się komfortowo i bezpiecznie we własnym domu.
Obowiązkiem rodziców jest Ci ten komfort i spokój zapewnić po to, żebyś mogła się prawidłowo rozwijać.Po to, żebyś w przyszłości,nie musiała szukac pomocy u psychologów bądż psychiatròw.
Tak jak radzi Lusy.
Mów głośno i stanowczo acz spokojnie co Ci przeszkadza w zachowaniu rodziców.O lękach,płaczu i bezradności wobec sytuacji w jakiej jesteś postawiona.
Za każdym razem,po każdej awanturze,po kazdym pijaństwie, domagaj się spokoju i respektowania swoich praw.
Powodzenia Ci życzę .

Odnośnik do komentarza

Nie każda kłótnia małżeńska jest zła. Niektóre kłótnie są oczyszczające, pozwalają wypracować kompromis, są po prostu potrzebne i konstruktywne. Jednak gdy są wrzaski, krzyki, obelgi, wyzwiska i brak szacunku, to taka kłótnia niczego nie wyjaśnia, tylko rani. Masz prawo czuć się źle, niekomfortowo w sytuacji, gdy mama z tatą się ze sobą kłócą. Gdy emocje już opadną, a rodzice będą trzeźwi, powiedz im, co czujesz, jak bardzo jest Ci źle, że boisz się, że się rozstaną, że nie masz poczucia bezpieczeństwa. Jeśli już muszą się kłócić, niech robią to tak, byś tego nie słyszała. Dzieci nie powinny być świadkami rodzicielskich sprzeczek. Te emocje nie są Ci potrzebne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...