Skocz do zawartości
Forum

karmienie nocne do kiedy


Gość szuli

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkie mamy. wiem ze takim tematów było już pewnie kilka ale ciągle nie uzyskałam satysfakcjonujacej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, mianowicie do kiedy karmic dziecko w nocy. moja córeczka zaraz będzie miała 10 miesięcy w dzień je bardzo ładnie kilka dużych posiłków i przekąski, wieczorem cala butle mleka i idzie spać.budzi się raz w nocy. starałam się ja odzwyczaic od karmienia nocnego podając jej wodę/herbatke zamiast mleka ale wynik był taki, ze przez 2 tygodnie praktycznie nie spałam i córka też. w końcu podałam jej mała ilość mleka mm i znów budzi się tylko raz zje i idzie spać. kiedy wasze pociechy przestały wstawać na jedzenie i jak tego dokonalyacie? :)

Odnośnik do komentarza

To nie jest takie proste, zbyt długo karmiłaś w nocy i dziecko przywykło, generalnie w nocy powinno dziecko jeść, gdy karmimy piersią, jeśli butelką ,to 0 24-tej powinien być ostatni posiłek, 0 3-ciej herbatka , ale nie pamiętam do ilu m-cy., im dziecko starsze tym mniej się budzi w nocy ,choć różnie to bywa.

Najważniejsze ,żeby w miarę możliwości bezstresowo zmieniać przyzwyczajenia , spróbuj jak się obudzi dać herbatkę i wyjdź, jak trochę popłacze i zaśnie to sygnał ,że jest szansa na odstawienie mleka, jeśli nie, podaj mleko, zmniejszając jego ilość i tak zawsze, najpierw podawaj herbatkę...
Albo obudź córkę i podaj mleko, jak sama będziesz szła spać, np o 22-23-ciej, zobaczysz czy prześpi do rana,
sama musisz kombinować ,bo każde dziecko jest inne i to co sprawdza się u jednego, nie musi u drugiego.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...