Skocz do zawartości
Forum

Jak długo trwa prostowanie zębów?


Gość r...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam krzywą "dwójkę". Ile mniej więcej trwa leczenie-prostowanie zębów i czy prostowana jest tylko ta dwójka czy cały zgryz?Jakie aparaty Państwo polecacie, czy zwykły aparat metalowy daje dobre efekty? Czy to prawda, że by wyprostować zgryz trzeba założyć aparat na oba łuki?

Odnośnik do komentarza

ja nosiłam aparat 1,5 roku i przemianę było widać dosłownie na każdej wizycie także chyba ortodonta dobrze mi podkręcał aparat i dopasowywał za każdym razem że jednak te zęby się dostosowywały i stopniowo zmieniały położenie na właściwe. jeśli po dłuższym czasie nie widzisz żadnej poprawy to zmień fachowca bo szkoda Twojego czasu 

Odnośnik do komentarza
Gość henrietkaa

Wszystko zależy od tego, jaka jest wada, jaki aparat itp. To powinien określić ortodonta w planie leczenia, ja chodzę do dr Kocent w Rock Your Smile (Poznań, ul. Norwida) i dostałam taką informację na początku leczenia, ile ono planowo potrwa, jaki będzie koszt. Tak że wiem, czego mogę się spodziewać i na co się nastawiać :) Ale faktem jest, że po każdej wizycie coś się zmienia :) 

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego jak bardzo zaawansowane jest leczenie i co obejmuje jego plan.  Dodatków to indywidualna kwestia co jest najlepsze dla Ciebie. Myślę, że musisz udać się do dobrego specjalisty. Moja siostra chodzi do Eurodental w Warszawie i jest bardzo zadowolona. Efekty leczenia już są widoczne. 

Odnośnik do komentarza

To zależy od przypadku, jest to bardzo indywidualna kwestia. Dr Teodorczyk, do której chodzę (Rock Your Smile, Warszawa), moje leczenie rozpisała na 18 miesięcy. Jestem już prawie na półmetku, a efekty są naprawdę świetne :)

Odnośnik do komentarza

Ja żeby wyprostować zgryz musiałam na oba łuki, ale ciężko powiedzieć bo zależy od wady. Mniej więcej nosi się trzy lata, ale wiadomo w zależności od ułożenia zębów wszystko może ulec zmianie. Chodziłam do Elektoralna w Warszawie z aparatem i mogę polecić to miejsce ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...