Skocz do zawartości
Forum

Jak się pozbyć zbędnych kilogramów?


Gość ziabka1994

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ziabka1994

mam 17 lat , 164cm i 90 kg.
jest dla mnie ciezko. Probuje wszystkiego. Roznych diet , cwiczenia i nic nie pomaga. byłam u lekarza to mnie wysmiał i powiedział ze jak wogole moglam sie doprowadzic do takiego stanu. ( a tak naprawde od kąd tylko pamietam jestem otyła). Proszę o pomoc. chcialabym jakis jadłospis , opis cwiczen. Chcialabym zrzucic te 20 kg w 3 mies ;( :):) z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

20 kg to za dużo jak na trzy miesiące, gdybyś tak schudła mogłabyś doprowadzić do zaniku miesiączki i dużego nadmiaru skóry, który też wcale nie jest piękny. Ogranicz spożywanie kalorii do 1500 - 2000 kcal dziennie. Jedz dużo owoców i warzyw. Wyeliminuj tłuste potrawy i słodycze oraz fast foody. Jedz 4 - 5 posiłków, powinny one być lekkie i niskokaloryczne. Nie jedz na dwie godziny przed snem.Do swojego planu dnia wprowadź godzinę poświęconą na ruch: może to być taniec, bieganie, pływanie czy aerobik, ale ma to być godzina ruchu.
Co do lekarza to radze go zmienić, bo wyśmianie kogoś nic nie da oprócz zrażenia tej osoby. Skoro jak piszesz próbowałaś wszystkiego i nic nie pomogło, dodatkowo piszesz, że byłaś zawsze otyła to może warto by było udać się do endokrynologa w celu wykonania badań poziomu hormonów tarczycy.

Odnośnik do komentarza

Twój mąż cierpi na otyłość pierwszego stopnia. Wpływa ona negatywnie na zdrowie i funkcjonowanie organizmu. Musisz poprosić męże aby jak najszybciej zaczął walczyć ze zbędnymi kilogramami. Dobrym wyjściem jest wprowadzenie zdrowego odżywiania i przejście na dietę przez was oboje. Mężowi będzie raźniej i będzie czuł większa motywację. Po za tym jeśli obydwoje będzie jeść to samo, to mąż nie będzie odczuwał pokus. Możecie się razem zapisać również na siłownię, obydwojgu wyjdzie to tylko na zdrowie.
Co do diety to powinniście zastosować kilka zasad:
1. 4-5 małych posiłków. Posiłki powinny być spożywane w równych odstępach czasowych, a ostatni z nich powinien być jedzony na 3 godziny przed snem.
2. Zrezygnujcie z tłustych potraw czy smażonych w głębokim tłuszczu. Zamiast nich chude mięso, ryby. Od smażenia lepsze jest gotowanie na parze, pieczenie czy duszenie.
3. Zamiast białego pieczywa, jedzcie ciemne, razowe lub pełnoziarniste.
4. Zamiast makaronów, pyz, klusek ,kopytek wybierajcie kasze i ciemny ryż, mają dużo błonnika, dłużej będziecie po nim syci.
5. Radziłam bym zrezygnować z alkoholu. Wzmaga on apetyt i jest dość kaloryczny.
6. Jedzcie dużo warzyw i owoców, są one cennym źródłem błonnika i witamin.
7. Starajcie się pić 2 litry wody dziennie, możecie również pić zielona i czerwoną herbatę, wodę mineralną czy kompoty ( bez cukry)
Życzę powodzenia i wytrwałości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...