Skocz do zawartości
Forum

Czy przyjąć tak drogi prezent od rodziców?


Gość maryśka23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maryśka23

Mam 23 lata, studiuję zaocznie i pracuję w tygodniu. Wynajmuję kawalerkę. Po opłaceniu studiów i mieszkania zostaje mi 200 zł na przeżycie. Jak na złość ostatnio zepsuł mi się komputer, mam za to telefon, więc dostęp do internetu jest, aczkolwiek w okresie nauki wygodniej mi z komputerem. Nie stać mnie na nowy póki co. Ostatnio rodzice wyszli z propozycją, ze jakiś ich znajomy ma sklep i stwierdził, ze może ze zniżką sprzedać im laptopa dla mnie za 600 zł. Zrobiło mię głupio, nie wiem, co zrobić, powiedziałam rodzicom, że to przemyślę, ale nie jestem chętna, by przyjąć od nich tak drogi prezent. W dodatku rodzice nie należą do osób bogatych, ponieważ żyją miesięcznie za 3 tys. więc tym bardziej nie mam serca zabierać im tych kilku stówek. Co sądzicie o takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Skoro zepsuł Ci się komputer to daj go do naprawy, być może da się go przywrócić "do życia", jeśli nie, to możesz się bez niego obejść,
nie wiem co to za laptop za 600zł, nie wiadomo czy w ogóle warto go kupować ,bo jeśli nowy ,to za te pieniądze długo Ci nie pośmiga, jak stary też,
patrz pod tym kątem, bo od rodziców można przyjąć prezent w każdej cenie ,jeśli maja taka wolę.

Poszukaj w ogłoszeniach, pewnie używane laptopy można kupić za parę złotych , lub nawet za darmo , ludzie kupują nowe i nie mają co zrobić ze starymi.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość maryśka23

Niestety, koszt naprawy mojego starego laptopa również wynosi kilka stówek, więc nie opłaca się go naprawiać, tym bardziej, ze mam go już z 10 lat, jest po prostu stary. A ten proponowany przez rodziców wart jest ok. 2 tys. ale znajomy chce im zrobić przysługę i za tyle go sprzedać, ponieważ jest im za coś tam wdzięczny. Studiuję informatykę, więc na moich studiach często korzystałam z komputera, jednak, gdy go mieć nie będę to też nie ma tragedii, Ponieważ znajomi w grupie mają i myślę, ze gdy będą jakieś prezentację czy coś, to po prostu poproszę ich o pożyczenie na kilka godzin. Rodzice mają szczere intencje, ale czułabym sie jak wyzyskiwaczka jakaś w stosunku do nich.

Odnośnik do komentarza

Druga sprawa , jak tak cienko stoisz z kasą ,to dlaczego wynajmujesz kawalerkę , a nie pokój w mieszkaniu studenckim, wtedy spokojnie sama byś mogła kupić,
ale w tej sytuacji ,jeśli jest jak piszesz, to warto kupić ten laptop..., taki wart 2 tys. też nie będzie rewelacja,ale jak jest taka okazja ,to warto kupić go za 600zł.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość maryśka23

Mieszkałam w mieszkaniu studenckim dwa razy, ale po prostu chyba trafiałam na nieodpowiednich ludzi, ponieważ właśnie te dwa razy trafiłam na ekipę, która była dosyc głośna nocami, a ja niestety o 4 rano wstaję do pracy i imprezowym typem nie jestem. Trzeci raz już nie próbowałam nic wspólnego z nieznajomymi wynajmować, a po prostu wynajęłam kawalerkę. Mam możliwość dobrać sobie kogoś do tej kawalerki, gdybym chciała, więc może, jeśli ktoś pojawi się konkretny, to ze mną zamieszka i rachunki będą tańsze.

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że śmiało możesz taki prezent wziąć od rodziców. To nie jest strasznie wygórowana kwota nawet przy ich dochodach. Myślę wręcz, że rodzicom byłoby przykro, gdybyś nie chciała. Tak jakbyś pogardziła. Z rodzicami w większości tak jest, że sprawia im radość sprawianie prezentu dziecku ( przynajmniej ja tak mam ;).

Odnośnik do komentarza

Hej :) moim zdaniem powinnaś przyjąć prezent od rodziców skoro masz kiepską sytuację finansową to nie jest nic złego, że skorzystasz z ich pomocy, a jeśli jest ci z tym naprawdę tak źle to potraktuj to jako pożyczkę i z czasem pewnie uda ci się oszczędzić parę groszy i zwrócisz im tą kasę. Pozdrawiam
:)

Odnośnik do komentarza

Wydajesz się rozsądną dziewczyną i jeśli potrzebujesz komputera na studia, to myślę, że nie będzie nic złego w tym, jeśli przyjmiesz od rodziców prezent. Tym bardziej, że to oni zaproponowali, że kupią Ci ten komputer. Poza tym trafia się okazja, by kupić go o wiele taniej. Jeśli Twoja sytuacja finansowa się poprawi, będziesz mogła Ty zrobić jakiś prezent rodzicom albo po prostu oddać rodzicom pieniądze za kupiony Ci komputer. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Nie chcesz od nich tego prezentu to powiedz, że to pożyczka i oddasz gdy się odbijesz.... ale oddaj faktycznie.  Z drugiej strony, skoro naprawa Twojego laptopa tez wyniesie kilkaset to moze lepiej niech ci naprawią starego. Przynajmniej wiesz co to na komp, a tamten.... to kot w worku. To, że facet twierdzi, że jest wart 2 tys nic nie znaczy. Nie chcesz żadnej z powyższej wersji.... weź laptopa na niewielkie raty i poproś rodziców o spłatę. Będzie im może lżej spłacać po 50 zł m-cznie, Ty będziesz mieć nowy sprzęt, a oddasz kasę im gdy się odkujesz.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...