Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Zamglone widzenie


Gość wizytor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio u brata nasiliły się zaburzenia wzroku, w postaci braku ostrości widzenia spowodowanego widzeniem jakby przez mgłę, wrażliwości na jasne światło, trudności czytania i oglądania z ekranu komputerowego. Podejrzewane przeze mnie mnie przyczyny to: 1) Powikłania z 15 lat przebytej cukrzycy (choć dobrze kontrolowanej), 2) Możliwy stan zapalny korzeni górnych trójek (kontrolowany ból), 3) Słaby, rzadki kontakt ze światłem słonecznym, 4) Niewłaściwe żywienie. Chciałbym się dowiedzieć, czy stan taki jest groźny i czy wymaga natychmiastowego leczenia a także jak jemu przeciwdziałać. Wizytę lekarską udało się mu zarejestrować, ale dopiero za 3 miesiące, tj. na 30.11.2017 r. On mówi, że wytrzyma ale ja obawiam się, że może to być za późno. Bardzo prosiłbym o wypowiedź lekarza.

Odnośnik do komentarza

moja mama też się skarżyła na takie widzenie jak za mgłą, okulista dął jej krople i zalecił branie lutezanu omega, mama mówi ż ejuż jest lepiej, zresztą widzę że częścej coś czyta, jak dawniej siedzi godzinami przy krzyżówkach. Może warto tego spróbować, na oczy też jagody są dobre i podobno też sok z aronii

Odnośnik do komentarza

~pinkom
moja mama też się skarżyła na takie widzenie jak za mgłą, okulista dął jej krople i zalecił branie lutezanu omega, mama mówi że już jest lepiej, zresztą widzę że częściej coś czyta, jak dawniej siedzi godzinami przy krzyżówkach. Może warto tego spróbować, na oczy też jagody są dobre i podobno też sok z aronii

Dziękuję za odpowiedź. To by było najlepiej. Parę kropelek i po problemie.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś miałam podobny problem z oczami, rozmazywały mi się literki kiedy siedziałam przed komputerem, wtedy też farmaceutka poleciła mi tez ten lutezan, który naprawdę mi pomógł. Trzeba go jednak brać regularnie, wtedy zobaczysz poprawę już po miesiącu. Dodatkowo chwilową ulgę przynoszą też okłady z zielonej herbaty :)

Odnośnik do komentarza

~Mariia12
Kiedyś miałam podobny problem z oczami, rozmazywały mi się literki kiedy siedziałam przed komputerem, wtedy też farmaceutka poleciła mi tez ten lutezan, który naprawdę mi pomógł. Trzeba go jednak brać regularnie, wtedy zobaczysz poprawę już po miesiącu. Dodatkowo chwilową ulgę przynoszą też okłady z zielonej herbaty :)

Dziękuję. Takie potwierdzenia są cenne. Nie wszyscy lekarze potrafią postawić prawidłową diagnozę.

Odnośnik do komentarza

Po co rozmawiać z lekarzem rodzinnym tak jak ktoś tutaj pisał ? Jak po prostu najlepiej wybrać się do kliniki okulistycznej od razu i tyle. Bardzo polecam też pomyśleć o  takiej klinice jak wspomniana Optegra ? gdzie robia tego typu zabiegi.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że z dużym prawdopodobieństwem może to być zaćma. Tutaj 

http://jakleczyczacme.pl/a/vxgt,zacma-soczewki-premium poczytajcie na temat tego schorzenia. Aktualnie operacje zaćmy są bardzo popularne i nie ma się co ich bać. Warto jedynie zdecydować się na soczewkę zawansowaną, dzięki które pozbędziecie się zaćmy ale też od razu wady wzroku. 
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...