Skocz do zawartości
Forum

fatalna samoocena


Gość xxxxxxxxx12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xxxxxxxxx12

Witam wszystkich,
Próbowałam radzić sobie z moim problemem ale bezskutecznie.
Nie mogę zaakceptować tego jak wyglądam. Mam 18 lat i widzę że z moją samooceną jest coraz gorzej. Mam wrażenie że nie ma osoby brzydszej ode mnie, nawet gdy sie pomaluję.
Denerwuje mnie gdy ktoś mi robi zdjęcia, bo wychodzę na nich okropnie. Denerwuje mnie gdy ktoś bliski mi mówi że ładnie wyglądam bo wiem że kłamie. Wiem że to trochę żałosne, ale naprawdę ze mną coraz gorzej.
Każde wyjście do ludzi wiąże się z tym odczuciem, że każdy mnie osądza.
Może to już jakas paranoja.
Staram sie doceniać to że jestem zdrowa i cieszyć się tym co mam. Ale w towarzystwie innych ludzi zapominam o dobrym nastawieniu do siebie i po prostu czuje sie gorsza. Czuję się źle wśród ludzi przez swój wygląd.
Przez to wszystko jestem okropnie nieśmiała i zamykam się w sobie.
Nie wiem czy byłabym w stanie nawet iść do jakiegos psychologa i powiedzieć mu o wszystkim.
Właściwie nie wiem czego od Was oczekuję :(
Może ktoś ma podobny problem?
Kasia

Odnośnik do komentarza

Jak jesteś nieśmiala to powinnaś wychodzić do ludzi ale ze sprawą. Jak pójdziesz tam gdzie uprawiasz z innymi sport, na boisko, to kto będzie miał czas przyglądać się czyś ladniejsza, czyś brzydsza. Ważne będzie czy dobrze odebrałaś pilkę. Jak pójdziesz na zajęcia karate, to będziesz się martwila czy dasz radę na zajęciach i jak ustawić ciało aby przeciwnik nie zdmuchnął Cię spojrzeniem.Nie będziesz się martwila czy gustownie włosy upięłaś.

Jak będziesz wspólnie z innymi uprawiała sport, to utwardzisz swój charakter, nabierzesz niejakiej pewności siebie i przestanieć myśleć czyś dośc piękna czy nie. Będziesz się czuła przez swoich znajomych akceptowana i będziesz też miała ochotę i czas wyjśc z nimi na spacer ,do kina czy do kawiarni.

To chyba nie chodzi o Twoją urodę, tylko o Twój brak pewności siebie. Sport to jeden z elementów, który nas buduje. Rozwijają nas też jakieś ciekawe zainteresowania:grafika komputerowa, literatura, malarstwo , języki obce czy może jeszcze coś innego. We wspólnych pasjach też znajdujemy ciekawych ludzi , z którymi mamy o czym rozmawiać i uczymy się, że jesteśmy wiele warci jako ludzie a nie tylko powinniśmy być dyskredytowani, bo właśnie wypatrzyłyśmy przed lustrem, że mamy za długi nos lub jakieś piegi na bużce.

Buduj poczucie własnej wartości, wtedy i Twoja uroda okaże się być taką z którą można odważnie wyruszać w świat.

Powiedz, jak tak bardzo przyglądasz się sobie i jesteś be...to pewnie też widzisz i inne dziewczyny. Pewnie w Twoich nieżyczliwych dla Ciebie samej oczach większość jest piękna lub prawie piękna. Niemniej muszą tez być jakieś niezbyt piękne. Czy Ty sama jesteś tak plytka, że uważasz, że te osoby z powodu braku wg Ciebie urody, czy te osoby nie stanowią sobą żadnej wartości. Czy Ty ich nie lubisz z powodu ich charakteru czy z powodu rzekomego braku urody?

Wiadomo, uroda w życiu pomaga. Ale wszyscy inni, którzy nie są skończonymi pięknościami też zupełnie nieżle sobie w życiu radzą. Czy Twoje babcie, ciocie, wujenki, mama, przyjaciólki mamy to osoby o zniewalającej urodzie? Myślę, że nie zawsze. A przecież dają sobie nieżle w życiu radę, umieją kochać i są kochane, tworzą ze swoimi partnerami całkiem udane związki, wykonują fajne prace. Umiejętności życia trzeba się uczyć od pogodnych swoich najbliższych a nie z okładek czasopism, gdzie photoshopem graficy wypiękniają ludzi.

Odnośnik do komentarza
Gość unikatowa333

Stwórz sobie swój unikatowy wygląd i orginalny moda dostarcza bardzo wielu możliwości dostosuj to pod swój charakter i zrób to idealnie i nikogo nie kopiuj i od Ciebie będzie zależało jak się będziesz czuć na tych zdjęciach zaprojektuj , masz moc projekcji to wykorzystaj ten talent , ale pamiętaj że najważniejsze to jest to czym emanujemy wewnątrz .

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że Twoja uroda nie jest aż taka fatalna, jak ją próbujesz opisać. To, że oceniasz swoją aparycję jako mało urodziwą wynika z nieprzychylnych porównań społecznych. Niepotrzebnie porównujesz się do innych i jakoś zawsze Twój bilans wychodzi na minus. Popracuj nad samooceną. Zachęcam do przeczytania tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Marudzisz że jesteś brzydka ..., jak już wyżej wspominała kikunia55 jeśli utwierdzisz swój charakter twoja , samoocena poszybuje do góry i nie będziesz się tak przejmować tą urodą , w końcu... uroda i tak przemija . Czy na urodzie można polegać ? chyba nie , a na charakterze ? A i owszem. Kiedy go w sobie wyrobisz , będzie Ci to latało koło du.y . Nie oglądaj się na innych i przestań mierzyć włąsną wartość miarą urody. Lecz jeśli chcesz być jak większość ,,pustych lal" to przejrzyj sobie youtuba jak się odpieprzyć na boskość i 0,5kg tapety powinno załatwić sprawe.

Bądź bardziej skoncentrowany na swoim charakterze niż na reputacji, ponieważ twój charakter mówi kim naprawdę jesteś, podczas gdy reputacja jedynie to, co myślą o tobie inni

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...