Skocz do zawartości
Forum

Bardzo poważny wygląd i nieśmiałość.Jak to zmienić?


Gość 30latekk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 30latekk

Witka wszystkim. Mam problem taki że nie mam obecnie kolegów, znajomych z którymi np poszedł bym na piwo. Nie mówiąc o kobiecie której nigdy nie miałem. Niestety wszystko przez nieśmiałość, nie jestem duszą towarzystwa, raczej spokojny i skromny. Nigdy nie "porywałem tłumów" dodatkowo wyglądam jak na swój wiek staro. Zawsze tak wyglądałem. Jestem wyrośnięty i mam prawie 190 cm wzrostu, dużą głowę i długi (nie duży) w pionie nos.W wieku 16 gdzieś lat to się pytali mnie jakie studia skonczyłem i już mówili mi przez Pan na ulicy (także równieśnicy) a goliłem brodę już w wieku 15 lat.Miałem jedyny atut taki że byłem wykorzystywany w liceum do kupowania gościom piwa, bo już wtedy byłem wysoki i postawny. Na licznych imprezach głównie rodzinnych gdyż mam bardzo dużą rodzinę czy jakichś weselach zawsze to ja muszę pierwszy zagadywać, próbowałem zagadać do towarzystwa nawet obcego mi,czy do kobiet to konczyło się skromną wymianą zdań i to wszystko. Nigdy się nie zdarzyło żeby ktoś 1-szy do mnie zagadał, nawet starsza osoba, zawsze to ja robię pierwszy. I tak od dawna jest. Co muszę robić żeby znaleźć sobie przyjaciół? Na siłownię chodziłem i próbowałem zagadywać do towarzystwa ostatnio ale wszyscy mnie tam mieli za takiego "starszego pana" mimo że byłem od nich raptem parę lat starszy. Mówiłem im nie raz mówcie mi po imieniu, ale widać że się wahali, niestety poważny wygląd robi swoje.. to też jest problem. I to samo zawsze ja muszę 1-szy zagadać czy na siłowni czy gdziekolwiek. Czy to wina tego że wyglądam jak "kawał chłopa" i ludzie się boją mojej postury czy co? Mam dopiero 30-stkę na karku, a wszyscy mnie traktują jak jakiegoś emeryta.. a dołujące jest gdy nie wiele młodsi ludzie zamiast "cześć" nawet na siłowni mówią "dzień dobry" i to ci sami o których pisałem wcześniej.. Nawet wyglądało to komicznie ja do nich "siema" a oni mi "dzień dobry" a.. jakbym miał 50 lat a oni po 20. Więc co poradzicie? Jak się zmienić? Mimo nieśmiałości staram się być otwarty do ludzi, mam wiele tematów do rozmów, próbuję ale nie wychodzi bo inni nie bardzo chcą ze mną gadać.. i jak się odmłodzić? żeby wyglądać na swój wiek przynajmniej. Coś muszę robić nie tak ale co? Już pomijam ten wygląd.. choć on też wcale mi nie pomaga.

Odnośnik do komentarza

No nie!!! Następna osoba, która nie chce ze mną kontaktu z powodu mojego wyglądu – myślisz, gdy po raz kolejny czujesz, że ktoś trzyma do Ciebie dystans. I wpadasz w dół. To chyba działa u Ciebie już jak schemat, czyż nie?

Ludzie trzymają dystans, bo przerasta ich Twoja dojrzałość. Niektórzy mają wrażenie, że nie są w stanie Ci dorównać, dotrzymać kroku (chociażby w rozmowie). Obawiają się, że wyjdą przy Tobie na dzieciaka, a nikt nie lubi porażki. Inni pewnie uważają, że nie znajdziecie wspólnych tematów. Tak czy inaczej, daj im szansę. Nie poddawaj się i nie wpadaj w dotychczasowy schemat, gdy nowo poznana osoba zacznie zachowywać się w znany Ci sposób. Pokaż jej, że jesteś równy gość. Bądź cierpliwy i rób swoje. Już wiesz, jak reagują na Ciebie rówieśnicy. Przygotuj się emocjonalnie na ich zachowanie, abyś po raz kolejny nie przeżywał. Powiedz sobie, no tak, wszystko zgodnie z przypuszczeniami, trzeba popracować nad tą znajomością. Pomyśl, o ile gorzej byłoby, gdybyś wydawał się innym nie zbyt poważny, lecz zbyt infantylny. Wtedy musiałbyś dopiero nad sobą pracować! Gdy nie chcą Ci mówić po imieniu, postaraj się obracać sytuację w żart. "Daj spokój z tym 'Pan', bo czuję się jak staruszek" - mów, z uśmiechem na ustach.

Zastanów się nad swoimi zainteresowania i zapisz się na jakieś zajęcia, gdzie spotkasz osoby o podobnych pasjach. To zbliża i łączy. Daje wspólny temat do rozmowy. Pozwala wymieniać się doświadczeniami. A jak już przekonasz do siebie choć jedną osobę, z następnymi pójdzie znacznie łatwiej.

Głowa do góry! Napiszę najważniejsze jeszcze raz: Daj im szansę. Bądź cierpliwy i pokazuj im, że jesteś równy gość. Nie zrażaj się porażkami - nie każdego uda Ci się do siebie przekonać, ale przecież nie wiesz, czy dana osoba jest tego warta. Pewne cechy wychodzą dopiero przy bliższym poznaniu. Rób swoje, a przyjdzie czas, kiedy to Ty będziesz wybierał swoich znajomych! Więcej pewności siebie!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Wiesz jak popatruję na starszych panów, to widzę nieraz od razu, że ten jest starszy a ten obok chyba też jest w tym samym wieku, ale na pierwszy rzut oka nie wygląda. I chodzi o to, że jego figura jest zgrabna a ruchy sprężyste, ponadto ma na sobie ciuchy najczęsciej jasne i sportowe,wygoloną twarz, krotkie wlosy i zawsze wygląda i pachnie jakby wyszedł wlaśnie spod prysznica.

Ty pewnie tez powinieneś być wysportowany. Jak na silowni nie zawarleś miłych kontaktów kumpelskich to zmień dyscyplinę, może karate- to bardzo mieszana wiekowo grupa fajnych ludzi.

Teraz wakacje to jeśli masz urlop i pieniądze to wybierz się na czynne wakacje- wędrowanie po górach, rejs jachtem czy to u nas na Mazurach, czy np. w Chorwacjii. I może niekoniecznie z biur podróży. Jeśli mieszkasz niedaleko ośrodka akademickiego, to zorientuj się co sobie studenci w ramach czynnego spędzania czasu przygotowali- na pewno znajdziesz nie tylko kolegow ale i jakieś ladne koleżanki.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli Cię to pocieszy to ja mam 17 lat, a ludzie dają mi wciąż 11-12 bo pomimo że jestem wysoka mam dziecinną twarz więc teraz zobacz - mam to samo co Ty tyle że na odwrót ;) Kiedyś bardzo podobał mi się chłopak w moim wieku to jak zagadałam do niego powiedział że szuka dziewczyny w swoim wieku, a nie dziewczynki z podstawówki. Myślisz że Ty masz tak źle, a ja też nie mam tak kolorowo. O kupnie piwo czy papierosów mogę zapomnieć, nawet jeśli za rok dostanę dowód pewnie za każdym razem będą mnie o niego pytać. Nie załamuj się i nie przejmuj tym wszystkim tak bardzo, zawsze możesz zmienić fryzurę, ciuchy... Mam nadzieję że chodź trochę pomogłam i chodź trochę poprawiłam humor ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...