Skocz do zawartości
Forum

Brak efektów odchudzania przy stosowaniu diety


Gość Sarcia1997

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sarcia1997

mam prawie 14 lat,stosuje dietę MŻ,chociaż i tak bardzo mało jem jak na mój wiek ; /
nie jem słodyczy od dłuższego czasu,nie jem rzeczy tłustych(bo i tak nie moge).Niestety przez szkołe mam małą aktywność fizyczną.Dzisiaj i jutro bd stosowała diete owocowo-warzywna(czyli jem tylko warzywa i owoce).Niestety cały czas mi sie kręci w głowie i wymiotować mi sie chce i prawie zemdlałam.;(
nie wiem co mam robić ;((
waże 88 kg
wzrost:175 cm
obwód tali 85cm
obwód bioder:100cm
obwód piersi:114cm(z biustonoszem)
obwód nogi:59cm

błagam pomóżcie mi,rówieśnicy się ze mnie smieją,chociaż nie jestem tak bardzo gruba,chce schudnąć ;/

Odnośnik do komentarza

Stosowanie przez dwa dni jakiejkolwiek diety nie będzie skuteczne. W diecie nie chodzi oto by nic nie jeść, bo do niczego dobrego to nie prowadzi. Mówi się potocznie, że dieta mż jest najlepsza. Owszem jeżeli podchodzimy do tego racjonalnie. Mż nie oznacza bowiem nic nie jedzenie tylko ograniczenie ilości spożywanych posiłków.Dobra dieta powinna wyrobić w tobie dobre nawyki żywieniowe. Bardzo dobrze, że odstawiłaś słodycze i tłuste potrawy,jednak powinnaś je czymś zastąpić. Zamiast słodyczy proponuję owoce i warzywa, zamiast tłustych mięs - pierś z kurczaka, ryby lub chude mięso. Napisałaś, że nie możesz jeść tłustych mięs - czy masz jakiś problem natury medycznej czy po porostu ich nie lubisz. Jest to dla mnie ważne by bardziej szczegółowo podejść do problemu.
Z wyliczeń WHR ( stosunek obwodu talii do bioder) wychodzi, że w Twoim organizmie tłuszcz gromadzi się w okolicy brzucha. Masz typ budowy jabłko. Ze względu na do proponuję ci robienie brzuszków każdego dnia. Najpierw zacznij od serii 12 powtórzeń. Po tygodniu zwiększ do 2 serii po 12 i sukcesywnie z każdym tygodniem o jedną serię więcej. Jeżeli nie lubisz robić brzuszków możesz przez 20 minut tańczyć do swojej ulubionej muzyki. Staraj się używać do tego jak najczęściej mięśni brzucha.Dobrym rozwiązaniem jest chodzenie na wciągniętym brzuchu. Staraj się wciągnąć brzuch tak jakbyś pępkiem chciała dotknąć kręgosłupa, to ćwiczenie możesz wykonywać nawet w szkole.Po wyjściu ze szkoły możesz iść pieszo do domu lub jeździć rowerem.Możesz też ćwiczyć pilates lub ćwiczenia rozciągające, które dobrze zrobią Ci na całą sylwetkę.

Odnośnik do komentarza

Mam 22 lata, 160cm wzrostu i 73kg wagi, jakis rok temu wazylam 50kg a teraz wiem ze mam nadwage nie wiem co robic bo 23kg przybralam w ciagu 2 miesiecy. bardzo chce schudnac poniewaz zle sie czuje prosze doradzcie cos, bo probuje wszystkiego i nic nie pomaga, jestem u kresu zalamania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...