Skocz do zawartości
Forum

Czy jest ryzyko zapłodnienia podczas stosunku bez zabezpieczenia?


Gość b...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wraz z moją partnerką współżyliśmy pierwszy raz, bardzo długo się do tego przygotowywaliśmy. Niestety emocje poniosły, stosunek odbył się bez zabezpieczenia, bardzo przerywany oraz powolny z dużym prawdopodobieństwem dni nie płodnych. Błona partnerki nie została przebita, a do wytrysku doszło całkowicie poza okolicami intymnymi partnerki. Mimo wszystko zażyta została przez partnerkę ok. 8h po stosunku tabletka EllaOne. Miesiączka spóźnia się już 2 dni. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość laik to ja

Upewnij się u ginekologa, ale na opakowaniach większości tabletek pisze, że okres może się spóźniać lub przyjść wcześniej wskutek wzięcia tabletki. Różnica może być nawet do 5 dni.
Upewnij się u ginekologa, czy czegoś nie przekręciłem, ale na 99% jestem tego pewien.

Odnośnik do komentarza

Po zażyciu pigułki antykoncepcji awaryjnej okres może się opóźnić o około 7 dni. Jeżeli miesiączka będzie się spóźniać więcej lub wystąpią inne niepokojące objawy należy wykonać test ciążowy.
Skuteczność tabletki po przyjętej w ciągu 24h godzin od niezabezpieczonego stosunku wynosi 97,9% (średnio 2 kobiety na 100 mogą zajść w ciążę mimo przyjęcia tabletki).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...