Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to depresja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 18 lat, w tym roku ukończyłem LO i mam 4 miesiące wolnego, obecnie siedzę w domu nic nie robiąc z powodu niechęci :/ . Jeszcze rok temu cieszyłem się na wakacje ale teraz jest źle. Nic mnie nie cieszy, nie mam energii, siły, "nic mi się nie chce". Śpię do godziny 10-11 i leżę, bo nie chce mi się wstać, ciągle jestem smutny, czuję się "pusty" w środku, chce mi się płakać, nie widzę w niczym sensu. Ciągle siedzę w domu. Nie umiem rozmawiać z ludźmi, z rodzicami też. Moja rozmowa z innymi składa się z pojedynczych odpowiedzi, bo nie wiem o czym mam rozmawiać i jak. Nie spotykam się z innymi (albo rzadko) bo nie mam z kim, nawet gdybym miał to nie umiałbym rozmawiać nawet na wspólne tematy. Nawet moje hobby mnie nie interesuje i nie mam na to ochoty, nie potrafię się na niczym skupić i wszystko co zaczynam szybko mi się nudzi (np. zaczynam czytać książkę i po 10 minutach albo szybciej już mi się nie chce, to samo z oglądaniem tv), kiedyś grałem na komputerze - teraz i tego mi się nie chce. Co gorsza (przy wzroście ok. 180cm i wadze 56kg) nie chce mi się jeść, nie czuję apetytu. Do jedzenia się niejako zmuszam albo jem gdy czuję się za słabo. Ostatnio zacząłem myśleć o śmierci, czy "tam" też będę się tak męczyć i będzie mi źle. Za parę miesięcy zaczynam studia, co jeśli nawet wtedy nie będzie mi się nic chciało i na niczym mi nie będzie zależeć? Co robić? Co mi jest?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...