Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie dwunastolatki


Gość heros15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 12 lat , waze 72 kilo , wzrot 169
Nie czuje sie dobrze w mojej wadze , nie dosc ze tyle waze to jeszcze do tego mam troszke duzy brzuch i do tego okropne boczki :( Chcialabym miec ładna figure jak na moj wiek , tzw ladny brzuch szczuple uda , itp. Nie mam pojecia jak mam sie do tego zabrac . Co mam zrobic ? jaka diete zazywac i jakie cwiczenia uprawiac ? prosze o pomoc . :( z góry bardzo dziekuje .

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 12 lat, jestem kobietą. Przy wzroście 168 cm warzę około 66 kg. Wcześniej nie podejmowałam żadnych prób odchudzania się. Mam wielki zapał lecz już następnego dnia poddaję się mówiąc że nie dam rady. Nadwagę miała moja prababcia (śp.). Nie byłam u lekarza, aby wykluczyć chorobowe przyczyn wystąpienia otyłości. Ale myślę, że mi to raczej nie grozi. Mój jadłospis nie jest regularny, tzn. zależy od dnia. Zazwyczaj jem : - śniadanie (płatki z mlekiem) - drugie śniadanie w szkole (kromka np. z szynką) - obiad (tzn. zależy co jest na obiad, czasami zjem talerz a czasami nie jest w ogóle) - podwieczorek (przeważnie zaglądam za coś słodkiego) - kolacja (czasami nie jem w ogóle, czasami hot-doga, a czasami kromkę) Piję dość dużo wody. Zerkam również czasami na słodkie napoje np. coca cola (ale w małych ilościach). Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. W piątki, tańczę, ćwiczę o 1,5 godziny - w soboty 0,30 godz. Proszę o pomoc. Chciałabym schudnąć, ale nie mogę się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza

W wieku 12 lat żadna restrykcyjna dieta nie jest polecana. Jesteś w początkowej fazie dojrzewania i musicie zadbać o to aby Wasze organizmy miały wystarczające ilości substancji odżywczych. Dlatego też dieta musi być dobrze zbilansowana, tak aby pokrywała w całości dzienne zapotrzebowanie na białka, węglowodany, tłuszcze i witaminy. Wasza dieta powinna bazować na zasadach zdrowego i racjonalnego odżywiania się. Jedzcie 4-5 posiłków, niech to będą małe porcje, posiłki powinny być lekkie i proste. Jedzcie je regularnie i na spokojnie nie spiesząc się. Zamiast słodyczy i fast foodów jedzcie owoce lub warzywa. Na II śniadanie i podwieczorek możecie jeść owoc lub jogurt albo sałatkę. Starajcie się aby owoce i warzywa występowały w 3 posiłkach. Unikajcie tłustych potraw, białego pieczywa, smalcu i słoniny. Postarajcie się je zastąpić chudym mięsem ( kurczak, indyk, cielęcina), pełnoziarnistym pieczywem ( pumpernikiel, grahamki), margaryną, olejem roślinnym. Przekonajcie się do ryb, są one bardzo zdrowe.
Do diety należy włączyć ćwiczenia, bez ćwiczeń się nie uda. Ćwiczcie po 30 minut dziennie i zobaczycie po pewnym czasie efekty waszych strań

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...