Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy z dnia na dzień mogę dostać depresji?


Gość nw34332

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nw34332

Mam 20 lat i chyba dostałem depresji.Ale to tak z dnia na dzień.Tydzien temu byłem normalnym młodym człowiekiem(żartowałem,mogłem skupic się na nauce,nie miałem głupich mysli)a teraz mam takie objawy:
-przygnębienie,smutek
-Nie wiem co ze soba zrobić,"nosi mnię"
-nie mogę się na niczym skupic(nauce,itp)
-nie mam apetytu
To stalo się z dnia na dzień w jeden dzien byłem szczęsliwy a na drugi głupie mysli,smutek itp.

Odnośnik do komentarza

Hm..sama nie wiem. Pytanie brzmi, kim jest człowiek który nie ma depresji? Ma on kochająca dziewczynę/żonę? A może wprost przeciwnie, jest singlem o mocnej psychice i dystansie? Sama nie wiem co nazwać drogą do szczęścia. Ale myślę, że chyba koniec końców osoba mająca partnera, nie ma depresji, a osoba osamotniona ją ma i czuje się poprostu niechciana, niedowartościowana. Gorzej, gdy dojdzie do rozstania - wtedy mrzonka zamienia się w koszmar, wstrząs i tragedię psychiczną. Nie znam odpowiedzi na pytanie jak nie mieć depresji, choć na pewno pasja łagodzi depresje. Osoby z depresją mają talent do przelewania depresji na dzieła artystyczne.

Odnośnik do komentarza

Depresja nie powstaje z dnia na dzień (chyba że jest to depresja reaktywna, to wówczas mechanizm jest szybszy). Zaburzenia depresyjne cechują się dłuższym mechanizmem powstawania. Jest to pewien proces. Podejrzewam, że u Ciebie mamy do czynienia z pewnym kryzysem emocjonalnym, stąd opisane objawy. Możliwe, że nagromadziło się w Twoim życiu ostatnio sporo trudności, z którymi nie potrafisz sobie poradzić, stąd stres, napięcie, smutek, przygnębienie, gorsze funkcjonowanie. Jeśli jednak masz wątpliwości co do swojego samopoczucia, warto porozmawiać na ten temat z psychologiem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

A co to jest dokładnie ta depresja reaktywna,na czym ona polega ,jak powstaje.Akurat w ten ostani szczęśliwy dzień (na koniec dnia,wieczorem)usłyszałem smutną historię związaną z moją(choć ta historia dotyczyła dalekiej przeszłości)czy ona mogła wpłynąć tak na moja psychikę ?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A co to jest dokładnie ta depresja reaktywna,na czym ona polega ,jak powstaje.Akurat w ten ostani szczęśliwy dzień (na koniec dnia,wieczorem)usłyszałem smutną historię związaną z moją rodzinną (choć ta historia dotyczyła dalekiej przeszłości)czy ona mogła wpłynąć tak na moja psychikę ?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...