Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Dlaczego nic mnie nie cieszy w życiu?


Gość o...m

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest ze mną coś nie tak, czy jestem normalna i tylko przesadzam, ale coraz częściej myślę, że jest ze mną coś nie tak. Postaram się to opisać. Mam 16 lat. Jestem jakby w jakimś bezustannym dołku. Nic mnie nie cieszy, nic mi nie interesuje, nie mam chęci do życia. Mam kochającą rodzinę i 2 naj przyjaciółki, ale miewam problemy z np. rozmową z innymi. Jestem bardzo nieśmiała, towarzyszy mi uczucie beznadziejności. Czuje się też samotna. Co mam robić?:(

Odnośnik do komentarza

Droga 16-latko, jesteś jak najbardziej normalna. Twój obniżony nastrój może jednak wynikać z różnych przyczyn, np. z zaniżonej samooceny, depresji młodzieńczej albo nieśmiałości. Jeśli jednak odczuwasz, że ostatnio Twoje samopoczucie systematycznie spada, nic Cię nie cieszy, tracisz zainteresowania, masz kłopoty podczas rozmowy z innymi itd., to warto porozmawiać z psychologiem, np. w szkole. Ponadto, odsyłam do tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek i porad. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Zamiast skupiać się na pozytywnej stronie życia, ty skupisz się na negatywach.
Jesteś jak ten kwiat, który ktoś podlewa wodą z solą, lub octem.
Niby chce by kwiat pięknie rósł, ale zatruwa go.
To twoje myśli są tym, czym zatruwasz swoje życie.
Nasze poczucie szczęścia, zależy od nas samych, od naszych myśli.
Łatwiej ci będzie zdobyć się na pozytywne myślenie, jeśli gdzieś wyładujesz nadmiar energii, którą kierujesz w złą stronę, czyli na niszczenie siebie.
Zajmij się jakimś sportem, wyładuj się tam, a życie stanie się piękniejsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...