Skocz do zawartości
Forum

Mam straszną nerwicę


Gość cordon

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie mam bardzo straszna nerwice obiawia sie tym ze jak sie pokloce ze swoja dziewczyna albo jak mi cos nie wyjdzie to mam chec ja wlnac albo cos w tym stylu naj czesciej okaleczam swoje cialo wszystko mnie denerwuje bardzo czesto kloce sie ze swoja dziewczyna o byle co i jestem strasznie zazdrosny o nia a jak slysze ze jest jakis inny chlopak kolo niej to doslownie dostaje bialej goraczki i w tedy mam ochote wyzywac sie na kazdym i tak samo jest jak mnie moja dziewczyna olewa i ignoruje to co do niej mowie chcial bym sie zmienic i lepiej ja traktowac ale ona nie okazuje mi swoich uczuc i milosci co w stosunku do mnie co mam z tym zrobic???samoze jakies proszki cos takiego??moja dziewczyna tez pisala do pani o nicku KRCKN.prosze o jakas porade dziekuje

Odnośnik do komentarza

Nie panujesz nad swoimi emocjami i nie rozumiesz ich. Przyczyną zazdrości i takiej agresji jest Twoja niższa samoocena i lęk, że możesz zostać porzucony lub wykorzystany. Może to wynikać z Twoich wcześniejszych doświadczeń. Twoja dziewczyna może nie czuje się zbyt pewnie w relacji z Tobą, obawia się Twojego zachowania. Atakując ją i podejrzewając stwarzasz sytuację konfliktową i dajesz jej podstawy, aby rzeczywiście zrobiła coś przeciwko Tobie. Pomogłyby by Tobie treningi interpersonalne oraz warsztaty radzenia sobie z gniewem.
Technik panowania nad gniewem można się nauczyć, bez względu na przyczynę gniewu. Sprawą podstawową, to uświadomienie sobie, że nie panujesz nad gniewem i rodzi to wiele problemów. Silne ataki gniewu mogą mieć wpływ na zdrowie, rodzinę, nadużywanie leków i alkoholu, problemy finansowe, zestresowanie i uczucie pustki duchowej. Niekontrolowany gniew zwiększa Twoje problemy w życiu.

Tak na prawdę boisz się zostać porzucony i niekochany. Możliwe, że wynika to z Twojego dzieciństwa. Zachowanie, które opisujesz nie ułatwi Tobie życia w tym związku. Kontakt z psychologiem pomógłby Ci lepiej zrozumieć siebie i swoje uczucia.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...