Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Czy to depresja ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy, jeśli piszę w złym miejscu proszę o przeniesie tematu do odpowiedniego działu.

Mam objawy które pozwalają ( chyba) mi myśleć iż mam depresje. Od półtora roku pracuję za granica, mam żonę oraz dzieci. Podczas pobytu w kraju przed moim wyjazdem pojawiały się pierwsze takie objawy które polegały na wielkim strachu oraz lęku. Miałem częste kołatania serca, po wizytach u kardiologa nie stwierdzono żadnych problemów z sercem.Kołataniom towarzyszyły napady strachu, duszności oraz lęku. W chwili obecnej to codziennie prawie mam takie objawy, Nie potrafię poradzić sobie z wiarą w własne możliwości tzn gdy mam coś zrobić to pojawia się straszny lęk oraz myśl co się stanie gdy tego nie wykonam. Proszę o opinie czy to może wskazywać na jakieś zaburzenia psychiczne ? Nigdy nie byłem u psychologa, zawsze twierdziłem iż do psychologa udają się osoby które mają poważne problemy. Jeśli są tu osoby które miały podobne objawy to proszę o kontakt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam . Nie leczona depresja , czy nerwica raczej nie powinna prowadzić do problemów z narządami wewnętrznymi w sensie fizycznym. Nerwica może powodować zaburzenia w pracy narządów, ale nie są one spowodowane ich uszkodzeniem. Faktem jest ,że przy tzw. nerwicy serca stosuje się leki normalizujące rytm. Oczywiście możesz się leczyć sam , o ile wiesz jak to robić. Ponieważ u Ciebie jest to nowy problem musisz udać się do lekarza, który zastosuje odpowiednie leczenie. Z pewnością nie możesz skupiać się na ewentualnych domniemanych błędach w swojej pracy , bo to do niczego nie prowadzi , a tylko pogarsza Twój stan psychiczny . Musisz sam znaleźć sposób jak sobie z tym radzić. To naturalne , że ludzie się mylą. Jeżeli popełnisz jakiś błąd , albo inny pracownik popełni błąd , to co się stanie ? Nic. Każdy błąd można poprawić. Trzymaj się tego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...