Skocz do zawartości
Forum

Dieta z płatkami i jogurtem


Gość mariaa.m

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariaa.m

Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak często mogę jeść płatki smakowe ( nesquik itp.) , jogurty owocowe, lody i ciasta domowej roboty. Szukałam informacji na ten temat w internecie, ale niestety nie uzyskałam dokładnej odpowiedzi. Mam 15 lat. W ciągu kilku miesięcy schudłam kilka kg, nie jadłam słodyczy, dużo się ruszałam, jadłam dużo warzyw i owoców, regularne posiłki. Trzy tygodnie temu zaczęłam stabilizację, i chciałabym wprowadzić nieco słodyczy, płatki smakowe, jogurty owocowe, lody i ciasta domowej roboty. Nie zamierzam wracać do złych nawyków żywieniowych sprzed czasu odchudzania( nie będe jeść fast foodów, chipsów, batonów), ale chciałbym jeść w miarę "normalnie". jogurty, płatki i lody są az tak bardzo niezdrowe jak fast foody czy chipsy? Czy zjedzenie 2 lodów dziennie lub 2 jogurtów owocowych lub czekoladowych czy płatków smakowych na śniadanie mogłyby zaszkodzic utrzymaniu wagi? Jak często mogę je jeść i w jakich ilościach, aby kg nie powróciły? Ćwiczę codziennie około godziny, chodzę do szkoły, do tego drobne czynnosci w domu( sprzątanie pokoju, zmywanie naczyń). Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie i dodatkowe informacje co z tych zakazanych rzeczy mogę jeść, aby nie przytyć. Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego jakie lody, płatki czy jogurty chcesz jeść. Z lodów polecam sorbety, mają dużo mniej kalorii, dużo więcej witamin. Z płatków możesz jeść owsiane, czy musli z suszonymi owocami. Jogurty wybieraj te o obniżonej zawartości tłuszczu.

Odnośnik do komentarza

Nie znalazłaś takich informacji bo ich nie ma. Każdy z nas inaczej będzie chudł czy tył. Nie mogę Ci stanowczo powiedzieć, że jak zjesz 2 lody czy dwa jogurty to nie przytyjesz a jak 3 to już tak. To niestety tak nie działa. Jeśli będziesz nadal bardzo aktywna i nie powrócisz do starych nawyków żywieniowych to sądzę, że jeśli zjesz na śniadanie płatki z mlekiem to nic się nie stanie. Tak samo z jogurtami czy kawałkiem ciasta. Musisz tylko zachować umiar w tym co jesz i ile jesz. Na pewno jogurty, czy płatki są mniej nie zdrowe niż fast foody. Jeśli chcesz możesz jeść jogurty light albo takie które nie są dosładzane, radziłam bym unikać tych pitnych, ponieważ mają dużo kalorii ( cukier) a mało składników odżywczych. Z lodów polecam sorbety, mają mniej kalorii niż standardowe lody i więcej witamin. Co do ciast to radziłam bym uważać. Unikaj ciast z dużą warstwą masy, szczególnie takiej, która robiona jest na maśle oraz takich z dużą ilością czekolady, lukru.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...