Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość k...l

Przez jaki czas ważne jest skierowanie na RTG zębów?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość k...l

Witam. Miałam wizytę u dentysty 10.01.2017r i otrzymałam skierowanie na prześwietlenie zęba. Chciała bym się dowiedzieć ile takie skierowanie jest ważne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez skierowania możesz zrobić zdjęcie w http://tomomedica.pl/pantomogram-warszawa/ i mieć pewność co do jakości takiego prześwietlenia. Dzięki niemu lekarz odpowiednio oceni zmiany i dobierze odpowiednie leczenie. Takie pełnowymiarowe zdjęcia to dzisiaj norma, bez tego nie powinno zaczynać się leczenia, zwłaszcza bardziej skomplikowanego. Taki pantomogram kosztuje zdaje się ok. 80 zł w tym gabinecie, więc to żaden koszt w porównaniu z późniejszymi, jeśli nie zaleczy się zęba prawidłowo bez rtg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sonia Kusz

zgadzam się . nie jes potrzebne skierowanie na rtg zębów . W stomatologii Cichoń w Krakowie gdzie chodzę , rtg np takie punktowe to koszt 30 zł , panoramiczne 70 zł . Więc jak na prywatny gabinet to cena jest na prawde przystępna . I jeszcze dodam ,ze jest to w samym centrum Krakowa. A pisze tak dlatego , ponieważ niedawno przeprowadziłam się z Katowic do Krakowa i doskonale wiem jakie są ceny .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kopijka

Tak jak piszą moi poprzednicy na RTG zęba wcale nie potrzeba skierowania. Ja robiłam zdjęcie pantomogramem w warszawskim Diagdencie i nie musiałam mieć na nie skierowania. Dodatkowy plus jest taki,że wyniki otrzymałam od razu po badaniu na płycie i zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość onkaY

Przed zrobieniem RTG zęba trzeba zrobić sobie lewatywę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MikaBu

Ludzie istnieje coś takiego jak ochrona radiologiczna i skierowanie JEST konieczne!!! W innym przypadku mozna by sobie coddziennie zdjecia robic i wystawiac organizm na szkodliwe promieniowanie! Wezcie to po uwage! RTG robi sie z koniecznosci i potrzeby a nie dla "widzi mi sie"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ZEBROZKA

No niestety każde RTG to dawka promieniowania, więc lekarze muszą się orientować, czy można nam robić zdjęcie, zwłaszcza w ciąży, więc o tym pamiętajcie. Ja ostatnio byłam na panoramicznym rtg szczęki u dentysty BELLADENT https://belladent-dentysta.pl/rtg/ w Raciborzu i wow. Co technologia, to technologia, jedno zdjęcie i dentysta widzi wszystko, mój dentysta jest świetny, jak widzi, że coś trzeba leczyć, to bez problemu robią to co trzeba, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość galazka
W dniu 17.02.2017 o 23:35, wroc-bea napisał:

Przy rentgenie zęba nie jest potrzebne skierowanie.

oczywiście że jest potrzebne skierowanie inaczej nie zrobisz sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...