Skocz do zawartości
Forum

Melancholia i niska samoocena


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś lubię melancholię. Traktuję ją jak szczęście bycia smutnym. Chętnie ją wywołuje poprzez wspomnienia połączone z odpowiednią muzyką i swoimi myślami. To uczucia dają mi szczęście. Dla mnie to uczucie nie ma nic wspólnego ze stanami depresyjnymi, ale jest między nimi cienka granica. I niestety na co dzień muszę, co wynika z niskiej samooceny itp., męczyć się z uczuciem zniechęcenia, braku motywacji i chęci do życia. . Nie interesują mnie rówieśnicy i czuję się przy nich samotny. Jestem ok?

Odnośnik do komentarza

Melancholia nie jest czymś „patologicznym”. Jeśli sam subiektywnie odczuwasz, że melancholia nie jest stanem, który wprowadza Cię w zły nastrój, co więcej, nawet pożądasz tego stanu, to na pewno nie można traktować tego jako symptomu jakiejś choroby, zaburzenia czy problemu. O problemach emocjonalnych mówimy wtedy, gdy uczucia i emocje, jakich doświadcza osoba, sprawiają jej ból, są dla niej cierpieniem. Problemem jest jednak u Ciebie niska samoocena, gdyż na niej mogą zasadzać się inne trudności, np. trudności w kontaktach z innymi ludźmi, kompleksy, wycofanie, lęk społeczny i nadmierna nieśmiałość. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...