Skocz do zawartości
Forum

Niedowaga u dziesięciolatki


Gość Kasieńka17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasieńka17

Mam 10 lat, niedawno skończyłam. Mój wzrost: 137cm, waga: 26 i pół kilograma. Sprawdzałam w różnych testach - jestem za gruba czy za chuda. Wszyscy mówią, że jestem chudzielcem. Nawet w jedym teście wyszło mi że mam niedowagę, lecz myślę że tylko malutką jeśli już. Wreszcie chciałabym się dowiedzieć, czy mam niedowogę. A jeśli naprawdę, ta niedowaga u mnie występuje, to ile kilogramów powinnam przytyć. Proszę mi powiedzieć, bardzo mi zależy :) I jeszcze moja mama ma 37 lat, 173 cm wzrostu i waży 54 kilo. Chce schudnąć, i takie pytanie: czy mam jej pozwolić? Dla mnie waży nawet za mało... Boję się, że potem może zachorować!

Odnośnik do komentarza

Mama nie musi się odchudzać. To miłe, że się tak o nią troszczysz. Zachęcaj mamę, aby na waszym stole gościło przede wszystkim zdrowe jedzenie: owoce, warzywa, chude mięso, nabiał. Aby przytyć sięgaj często po przekąski (suszone owoce i orzechy).

Odnośnik do komentarza

To tak po kolei. Ty Kasieńko masz niedowagę. Twoja waga jest zbyt niska w porównaniu ze wzrostem i wiekiem. Podejrzewam, że jesteś drobnej postury dlatego też wiele nie musisz przytyć. Wystarczy, że przytyjesz 3-5 kg.
Co do Twojej mamy to nie powinna się ona odchudzać . Wręcz przeciwnie powinna również przytyć kilka kilogramów.Możecie razem zacząć więcej jeść. Zachęć mamę aby zaczęła zdrowo gotować to obie na tym skorzystacie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...