Skocz do zawartości
Forum

Boje się zaprosić chłopaka do domu


Gość swiatecznapisanka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość swiatecznapisanka

Witam wszystkich, mam taki problem i nie wiem co z nim zrobić. Mam chłopaka, jesteśmy razem od paru miesięcy i bardzo mi na nim zależy. Moja młodsza siostra niedługo wyprawia osiemnastkę i pytała się mnie, czy chcę przyjść ze swoim chłopakiem. Właściwie jestem w kropce, bo z jednej strony bardzo bym chciała,żeby poznał moją rodzinę i miasto, ale jest jeszcze coś.... Może wyda wam się to głupie i błahe, ale sprawa ta dla mnie jest dość ważna. Otóż z siostrami mam generalnie dobry kontakt, wspieramy się i pomagamy sobie, jeśli trzeba, natomiast problemem w tym momencie jest to, że one obie są, jakby to powiedzieć... bardzo ładne. I nie, nie mam tu na myśli czegoś takiego, że sama mam niską samoocenę i teraz wyolbrzymiam, nie. One naprawdę są śliczne. To ten typ dziewczyn, które zawsze mają powodzenie, bardzo często byłam świadkiem jak obcy chłopacy podchodzili po numer do nich, jak bili się o nie (w czasach gimnazjum), jak zagadywali nawet za granicą na wakacjach. Ja natomiast jestem przeciętna, na tyle przeciętna, że w życiu się nie zdarzyło, żeby ktoś zagadał, ot taka zwykła laska, ginie w tłumie. Mam takie obawy (słuszne lub nie, nie wiem), że jak zaproszę chłopaka to albo zacznie do nich zarywać (normalne, faceci lubią ładne laski), albo zacznie "żałować", że jest z kimś takim jak ja, a nie ładniejszym. Wstyd mi przy moich siostrach. Miałam raz zresztą sytuację, że przychodził do mnie chłopak, któremu się podobałam, po czym jak zobaczył moją siostrę to nagle mu się odmieniło na tyle, zeby bezczelnie pytać mnie o jej numer, mimo, że dosłownie parę minut wcześniej wyznał mi, że jest mną zainteresowany ;/
Nie wiem co z tym fantem zrobić. Nie chcę każdego partnera ukrywać przed rodziną ale co tu dużo ukrywać, czuję się gorsza przy moich atrakcyjnych siostrach... Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Pięknie dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Zachowanie kobiety, jej gesty, zmysłowość, ton głosu, sposób w jaki mówi, uśmiech, pewność siebie to tak naprawdę sprawia, że jesteśmy atrakcyjne , nie tylko wygląd. Owszem jest ważny - faceci lubią zadbane "dopracowane" kobiety. Być może to prawda że są bardzo ładne , ale czy Tobie czegoś brakuje? Pewnie nie :) Piszesz tu na tym forum więc świadczy to o tym że jednak w jakimś stopniu traktujesz swoje siostry jak rywalki. Musisz przestać myśleć w ten sposób - idz z nim na tę uroczystość , ubierz się pięknie , zrób fajny makijaż , fryzurę tak żebyś sama dla siebie nie czuła się przeciętna. Nie porównuj się z siostrami , bądź pewniejsza siebie. Każdy jest inny i nie każdy równo piękny. Każdy też ma inny gust - może twój chłopak nawet nie zauważy że one takie piękne? Może on lubi akurat coś co jest w Tobie a nie ma w nich? Nie masz chyba zamiaru odwlekać poznanie go z Twoją rodziną w nieskończoność? Bo nic z tego związku nie wyjdzie. Takich dziewczyn jak twoja siostra czy siostry jest w Polsce mnóstwo... No ale przecież nie zamkniesz swojego chłopaka w piwnicy żeby przypadkiem nie spotkał na swojej drodze kogoś atrakcyjniejszego? :) Takie dziewczyny może spotykać na ulicy codziennie ale nie oznacza przecież że zaraz musi się w nich zakochiwać. :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie zabieraj chłopaka na 18-kę siostry.
Ona i tak będzie w centrum uwagi, do tego pewnie jakieś winko, atmosfera rozluźniona, ty coraz bardziej spięta....
Nie to, że masz go ukrywać, czy że jesteś mniej atrakcyjna.
Jak będziesz go chciała poznać z rodziną, to wybierz jakiś bardziej neutralny termin, sposób, łatwiej ci będzie.
Jeśli chłopak jest tobą zainteresowany, to "nie poleci" na twoje siostry.
Ładnych dziewczyn jest dużo, liczy się osobowość.
Ale dziś jeszcze, nie jesteś zbyt pewna jego uczuć. Poczekaj trochę z tym spotkaniem, niech to wasze uczucie okrzepnie nieco.

Odnośnik do komentarza

Zależy, czy gorzej się będziesz czula jako osoba bez partnera na uroczystości siostry- będzie w klubie tańcząco, czy w domu uroczysta kolacja w gronie rodzinnym ciotki, kuzynki itp.

Kolega, który niby z Tobą się spotykał a po poznaniu Twojej siostry zainteresowal się jej nr-em telefonu albo jak mówi unna jeszcze nie mial choć trochę ugruntowanej Twojej pozycji w swojej głowie albo jeszcze był bardzo młodziutki i tak głupio zareagował.

Prawdą jest, że powinnaś się czuć dośc ważna i piękna w oczach swojego chłopaka, bo inaczej zawsze przegrasz z drugą kobietą- sąsiadką z ulicy czy Twoją siostrą czy kimkolwiek innym.A nawet jak nie przegrasz to będziesz bardzo się zamartwiala i to będzie rzutowało na Twój związek i Twoje sztuczne, niewlaciwe zachowania

A w tej konkretnej kwestii rozważ wszystko za i przeciw i podejmij taką decyzję, jaka wydaje Ci się najbardziej słuszna.

Odnośnik do komentarza

Czytając Twój post, zwróciłam uwagę na to jak powiedziałaś o swoich siostrach, że są ładne. To jest piękne i niesamowite, że siostra tak może powiedzieć o siostrach. Czy to napewno prawdziwa historia? Jeśli tak, to zazdroszczę ja wam wszystkim urody. Bo nie czuję się ładna. Malo tego - ojciec mi docina, że jestem bardzo podobna do brata i to mnie drażni, bo przecież powinnam być kobieca, a nie jak brat.
A co do Ciebie - to nawet nie próbuj myśleć o tym, że Twój chłopak mógłby się zakochać w Twoich siostrach. To jest niemożliwe. A jeśli nawet - to widocznie nie byl Ci pisany. Tak czy siak - itak kiedyś się dowie o Twoich siostrach i jak wyglądają. Więc, jaki sens to przekładać?
Ps: Jestem pewna, że wybral Ciebie i napewno nie zamienilby Cie nawet na miss swiata

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...