Skocz do zawartości
Forum

Stany lękowe, zawroty głowy, problemy z równowagą i duszności


Gość Martusia22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martusia22

Witam.
Mam poważny problem,bynajmniej mi się tak wydaję. Od Jakiegoś czasu mam dziwne objawy takie jak : zawroty głowy,trudność w utrzymaniu równowagi jak idę,duszności( nie mogę dobrze złapać oddechu)suchość w buzi, raz mi zimno raz ciepło, i ból w klatce piersiowej. Początkowo myślałam że to serce ale nie. Wszystko zaczeło się jakiś czas temu, na początku bardzo rzadko mi się to przytrafiało, w sumie radziłam sobie ze stresem i nigdy nie miałam z tym problemu do czasu.. Ostatnio miałam bardzo dużo spraw do załatwienia i nic mi sie szło, cały czas się denerwowałam że mi sie nie uda, poźniej do tego doszły egzaminy końcowe, nie dawałam rady stać w jednym miejscu bo miałam wrażenie że sie zaraz przewrócę przez co też szybsze bicie serce dochodziło i problem ze złapaniem oddechu, raz zasłabłam i wpadłam w panikę.
Egzaminy się skończyły myślałam że ten cały mój stres już się skończy, zaczełam chodzić na praktyki i wracając z nich stałam na Światłach i w pewnym momencie znów zawroty głowy i trudność w utrzymaniu równowagi, pędziłam tak szybko ze strachu do domu( nie wiem jakim cudem mi się to udało) ale dzięki Bogu dotarłam. w Domu sie uspokoiłam i wszystko było w porządku, oprócz tego że w głowie ciągle miałam myśli że jutro to znowu mi się przytrafi. Rano wyszłam i znowu to samo, zaczełam się obawiać wyjścia z domu nie tylko na praktyki ale na zakupy itd. Moje Życie się zmieniło, bo nie jest w tym momencie normalne a ja ciągle się obawiam że coś mi się stanie.Chce znowu normalnie funkcjonować i cieszyć się każdym dniem bo jak na razie to dla Mnie jest męczarnia... Nie wiem co robić... zbytnio nie chce sie leczyć żadnymi tabletkami a na specjalistów Mnie niestety nie stać...

Odnośnik do komentarza

Martusiu, objawy, które opisujesz: stany lękowe, zawroty głowy, duszności, suchość w buzi i bóle w klatce piersiowej, to typowe objawy nerwicy. Natomiast strach na światłach, zawroty głowy i trudności w utrzymaniu równowagi mogły być napadem paniki. Strach przed wyjściem z domu może przerodzić się w agorafobię, która całkowicie uniemożliwi Ci wychodzenie z domu i codzienne funkcjonowanie. Dlatego nie możesz tego bagatelizować. Powinnaś zgłosić się do psychologa bądź psychiatry, może to byc psycholog z przychodni albo specjalista z poradni zdrowia psychicznego i rozpocząć terapię. Jeśli jesteś ubezpieczona, takie leczenie jest bezpłatne, ponieważ przysługuje Ci NFZ. Masz prawo korzystać z lekarzy i specjalistów jeśli tego potrzebujesz. Dlatego nie czekaj, zapisz się jak najszybciej do psychologa i rozpocznij terapię. Musisz wygrać z lękiem i złym samopoczuciem, nie bać się wychodzić z domu i spokojnie spacerować po ulicy. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość ciekawski123

Tez mam identyczne objawy. Wróciły po 10 latach spokoju. Pamiętam ze wtedy miałem jeszcze gorzej niż Ty. To nie jest groźna choroba i najważniejsze ze mija. Trzeba przetrzymać i oczywiście iść do specjalisty psychiatry po jakieś leki :-) trzeba się tez zająć czymś absorbujacym :-)

Odnośnik do komentarza

Być może nerwica nie jest "groźną" chorobą (choć wiele osób z nerwicą mogłoby polemizować z takim twierdzeniem), ale wymaga leczenia, dlatego warto udać się do lekarza psychiatry. On zdecyduje, czy wystarczy tylko leczenie farmakologiczne, czy konieczna jest też psychoterapia. Metodą z wyboru w przypadku nerwicy powinna być jednak psychoterapia, bo tylko ta umożliwia przepracowanie źródeł choroby. Leki łagodzę albo eliminują na jakiś czas nieprzyjemne dolegliwości, ale nie są w stanie na zawsze wyleczyć z nerwicy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...