Skocz do zawartości
Forum

Dłuższa przerwa pomiędzy blistrami tabletek antykoncepcyjnych


Gość sunflower177

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sunflower177

Witam. Od dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Z ostatniego bistra tabletki skończyły mi się dn. 16 kwietnia, teraz pierwszą tabletkę z kolejnego bistra powinnam wziąć 24 kwietnia, niestety nie udało mi się dostać w mojej aptece tabletek i będę je miała dopiero dzień później tj 25kwietnia. Ze swoim partnerem zamierzamy współżyć 25 kwietnia. Dodam że krwawienie wystąpiło u mnie od 21 kwietnia. Czy podczas tego stosunku jest możliwość ze zajdę w ciążę? jeśli tak to czy prawdopodobieństwo jest wysokie? Z góry dziękuję za odpowiedź.
I jeszcze jedno- Tabletki zawsze brałam o godz. 20.00. Czy jeśli dostanę tabletki o tej godzinie 25 kwietnia to czy mam wziąć dwie na raz. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Tak, powinnaś wziąć dwie na raz. Niestety, ale wychodzi na to, że nie zażyje się o czasie pierwszej tabletki z blistra, co oznacza obniżenie ochrony antykoncepcyjnej na co najmniej tydzień. Zaleca się w tym czasie stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza

Hej. Mam problem z tabletkami antykoncepcyjnymi. W piątek powinnam przyjąć pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie na okres. Niestety tych tabletek nie mam, ponieważ nie miałam szansy pójść do lekarza odebrać recepty. Dziś tę receptę odebrałam dość późno, bo po 16, a jak to w sobotę wszystko szybciej zamykane no i poza tym tabletki anty apteki często zamawiają dopiero jak już da się receptę... Byłam dziś w kilku aptekach nigdzie nie było ani jednej sztuki, jutro jeszcze pójdę do kilku, ale wątpię, że będę, ew mi zamówią, a jeśli zamówią to najwcześniej będą na poniedziałek pewnie. I co zrobić w takiej sytuacji? Nie mogę sobie przecież zrobić takiej przerwy, bo później te tabletki nie będą już działały tak jak trzeba. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 1,5tyg i nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Czy odstawić na miesiąc i później wrócić, czy zacząć brać jak tylko uda mi się dostać tabletki i dodatkowo się jeszcze zabezpieczać? Pomocy :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...