Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników morfologii i moczu ciężarnej


Gość iwonary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem w 23 tygodniu ciąży i martwią mnie moje wyniki badań.Proszę o interpretacje;
Morfologia;WBC 9,1 10^3MM , LYM% 20,5 % ,LYM 1,9 10^3MM , MID% 8,5% , MID 0,8 10^3MM , GRA% 71,0 % , GRA 6,5 10^3MM , RBC 4,11 10^6MM , HGB 12,1 g/dl , HCT 36,8 % , MCV 89,5 , MCH 29,4 pg , MCHC 32,9 g/dl ,RDW 13,2 % , PLT 251 10^3/MM , MPV 7,2

A oto wynki badania moczu;BARWA;SŁOMKOWA, PRZEJRZYSTOŚĆ;ZUPEŁNA, CIĘŻAR WŁAŚCIWY;1,015 PH;7 LEUKOCYTY;NEGATYWNY, AZOTYNY;NEGATYWNY BIAŁKO;NEGATYWNY GLUKOZA;NEGATYWNY CIAŁA KETONOWE;NEGATYWNY UROBILINOGEN;W NORMIE BILIRUBINA;NEGATYWNY ERYTROCYTY;NEGATYWNY NABŁONKI PŁASKIE;NIELICZNE WPW LEUKOCYTY; 1-2 WPW

Odnośnik do komentarza

Proszę o pomoc w interpretacji wyników morfologii i moczu. Jestem w 25 tygodzniu ciąży. Jak odpbierałam wyniki to usłyszałam, że są złe i pownnam isć do lekarza. Próbowałam sie umówić ale do nastęnego tygodnia nie ma szans sie zarejestrować. jestem przerażona tym co mi ta Pani co odbierałam wyniki powiedzsiała. Proszę o pomoc. Oto moje wyniki:
morfologia
leukocyty 10,8 tys/ul
erytrocyty 4,4 mln/ul
hemoglobina 11,5 g/dl
hematokryt 35%
mcv 79fl
mch 26pg
mchc 32,9g/dl
płytki krwi 184 tys/ul
limfocyty% 12%
inne(eo, bazo,mono)% 6%
neutrofile% 82%
limfocyty# 1,3tys/ul
inne(eo, bazo,mono)# 0,6tys/ul
neutrofile# 8,90tys/ul
rdw-cv 14%
pdw 16fl
mpv 11,70fl
p-lcr 38%

badanie ogólne moczu
przejrzystość lekko mętny
barwa jasnożółty
ciężar właściwy 1,019g/ml
ph 7,0
glukoza nieobecna
ketony nieobecne
urobilinogen w normie
bilirubina nieobecna
białko nieobecne
azotyny obecne

oasad moczu
nabłonki płaskie d.liczne w prep.
nabłonki okragle 0-1 w prep.
leukocyty 20-30 wpw
+poj. małe zlepy
bakterie b.liczne w prep

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Wyniki badań mogą wskazywać na infekcję dróg moczowych, która w czasie ciąży wymaga leczenia przez ginekologa. Powinnaś niezwłocznie udać się do swojego ginekologa. Jeśli wizyta nie jest możliwa to udaj się do poradni lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny powinien pokierować leczeniem do czasu wizyty u specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Gość Asia Wrzos

Witam! Jestem w 26 tygodniu ciąży i niepokoją mnie wyniki badań, a dokładnie morfologii. Według norm laboratorium podwyższone są leukocyty oraz neutrofile, a obniżnone erytrocyty, hemoglobina, hematokryt (3 ostatnie nieznacznie) oraz limfocyty. Bardzo proszę o interpretację wyników.

Leukocyty 12,5 tys/µl
Erytrocyty 3,7 mln/µl
Hemoglobina 11,6 g/dl
Hematokryt 35 %
MCV 94 fl
MCH 32 pg
MCHC 33,5 g/dl
Płytki krwi 183 tys/µl
Limfocyty % 18 %
Inne(Eo,Bazo,Mono) % 6 %
Neutrofile % 77 %
Limfocyty # 2,2 tys/µl
Inne(Eo,Bazo,Mono) # 0,7 tys/µl
Neutrofile # 9,60 tys/µl
RDW-CV 14 %
PDW 11 fl
MPV 9,40 fl
P-LCR 22

Odnośnik do komentarza

~Asia Wrzos
Witam! Jestem w 26 tygodniu ciąży i niepokoją mnie wyniki badań, a dokładnie morfologii. Według norm laboratorium podwyższone są leukocyty oraz neutrofile, a obniżnone erytrocyty, hemoglobina, hematokryt (3 ostatnie nieznacznie) oraz limfocyty. Bardzo proszę o interpretację wyników.

Leukocyty 12,5 tys/µl
Erytrocyty 3,7 mln/µl
Hemoglobina 11,6 g/dl
Hematokryt 35 %
MCV 94 fl
MCH 32 pg
MCHC 33,5 g/dl
Płytki krwi 183 tys/µl
Limfocyty % 18 %
Inne(Eo,Bazo,Mono) % 6 %
Neutrofile % 77 %
Limfocyty # 2,2 tys/µl
Inne(Eo,Bazo,Mono) # 0,7 tys/µl
Neutrofile # 9,60 tys/µl
RDW-CV 14 %
PDW 11 fl
MPV 9,40 fl
P-LCR 22

Witam!
Podany wynik wskazuje na lekką niedokrwistość. Jest to jednak problem dość częsty dla tego okresu ciąży. Pozostałe nieprawidłowości nie wskazują na żadne patologie. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...