Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga w młodym wieku


Gość oonnaa92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie jak w temacie. Mam 15 lat (niecałe) - chłopak. ok. 185 cm przy 80-81 kg. Generalnie od dłuższego czasu moja waaga jest stała, chociaż jeszcze ok. miesiąc temu było to 77-79 kg. raczej się utrzymuje. Jeśli chodzi o mój tryb życia: poza wf (4 godz. w tyg) zdarza się jakiś SKS, staram się codziennie ćwiczyć w domu (brzuszki, pompki, przysiady etc.) - niewiele ale systematycznie, mieszkam poza miastem dlatego często zdarza się jakaś robota na dworze, lub spacery etc. Nie uprawiam jednak regularnie żadnego sportu. Jedzenie: nie jem dużo słodyczy ale dość często, chyba w umiarze, nie pije raczej słodkich napojów. Raczej woda/soki - tak lubie. Jem (chyba) dość dużo, ale raczej zdrowo. Fast foody itd - okazjonalnie. Nie jem też zbyt późno. Zawsze min. 3 większe posiłki. Mój wskaźnik BMI mieści się w wadzę prawdiłowej, nie mam żadnych problemów z moją wagą. Wyglądam normalnie tzn. mam duży brzuch wg. mnie, mięśnie raczej ok. Chcę schudnąć do ok. 67-70kg dla siebie - dla wyglądu i samopoczucia ; ) Nie mam problemów z moją wagą - wyglądam normalnie, nie wyróżniam się, mięśnie w miare jest ok. Proszę o porady ; ) PS. Oczywiście wiem, że wskazane będzie regularne uprawianie sportu. Prosiłbym tylko żeby dodać ile czasu w jakich odstępach i jaki sport. Dodatkowo chciałbym dowiedzieć się mniej więcej ile może trwać takie 'odchudzanie' jeśli zastosuje się do wszystkich wskazań. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tempo zrzucania dodatkowych kilogramów jest kwestią indywidualną, dlatego nie nastawiaj się na konkretne liczby. Polecam aktywność fizyczną co drugi dzień przez min. 50 min. Poza tym radzę jeść nie 3 posiłki, lecz 5, jednak nie mogą one być obfite. Proszę spożywać 3 podstawowe posiłki i 2 małe przekąski. Sięgaj częściej po chude mięso i nabiał, dzięki temu Twoja tkanka mięśniowa rozwinie się. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość piotrek1998

Witam! Jestem Piotrek i mam 13 lat ważę około 70 kg i chcę schudnąć ok.20 - 30 kg. Ta waga doprowadza mnie do białej gorączki. Czasami robię brzuszki ale szybko się męczę i moja psychika nie wytrzymuje i po prostu sobie "odpuszczam". Często jeżdżę na rowerze ale to też niewiele daje, na dzień przejeżdżam około 10 do 15 km. Bardzo proszę o pomoc bo teraz inne dzieci nie rozumieją że jakaś inna osoba ma problem z nadwagą którą ma od małego dziecka (4 lata miałem gdy się to zaczęło). Proszę pomóżcie tylko dobrze bo ani brzuszki, ani jazda na rowerze nie pomaga. :(

Odnośnik do komentarza

Musisz odwiedzić dietetyka i wspólnie opracujecie odpowiednią dietę, której musisz rygorystycznie przestrzegać. Musisz też wybrać sobie jakieś formy aktywności fizycznej, gdyż jest ona bardzo ważna przy utracie wagi. Czasem na efekty trzeba trochę poczekać, nie widać ich od razu, ale nie wolno się zniechęcać. Pamiętaj o tym czego chcesz i stale do tego dąż.

Odnośnik do komentarza

Aby schudnąć zdrowo i uniknąć efektu jo jo musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta połączona z ćwiczeniami będzie gwarantem sukcesu.
1. Jedz 4-5 posiłków dziennie. Niech cały dzienny jadłospis będzie miał 1500kcal. tzn na śniadanie przeznacz 500kcal, na II śniadanie 200kcal, na obiad 400kcal, na podwieczorek 100 i na kolację 200kcal. Najwięcej kalorii jest przeznaczone na śniadanie i obiad, gdyż to one mają nam dać najwięcej energii na cały dzień. Kolację staraj się jeść na 3 godziny przed snem, powinna ona być lekkostrawna aby nie obciążać metabolizmu w czasie snu. Bardzo ważne jest to, żebyś nie podjadała między posiłkami.
2. Unikaj: fast foodów, słodyczy, chipsów, smażonych potraw, tłustych mięs, napoi gazowanych, alkoholu, białego pieczywa, tłuszczy zwierzęcych np smalec i słonina, makaronów i sosów do nich .
3. Zamiast tego jedz: warzywa i owoce, ciemne pieczywo, chude mięso, potrawy gotowane, duszone, pieczone lub gotowane na parzę, pij wodę mineralną, czerwoną herbatę, lekkie napary czarnej herbaty, ryby, oleje roślinne, kasze i brązowy ryż.
4. Jak najwięcej się ruszaj. Im więcej będziesz ćwiczyć tym łatwiej będzie Ci wymodelować sylwetkę i wyrzeźbić mięśnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...