Skocz do zawartości
Forum

Jakie metody leczenia haluksów?


Gość f...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vulcan_30
mam haluksy na dwoch stopach zakladam na noc specjalny aparat zeby odginac palucha w druga strone ale w nocy budzi mnie taki bol ze mozna oszalec czy to jest tylko po to zeby sie nie wygial bardziej paluch i nie ma na co liczyc tylko usunac hirurgicznie
Odnośnik do komentarza
Gość Stylistka Małgorzata Sołek
Niestety jedyną metodą na całkowite wyprostowanie palucha jest operacja. Aparat tylko zapobiega pogarszaniu się jego stanu. Oprócz tego bólu możesz a jakiś czas mieć trudności z chodzeniem.
Odnośnik do komentarza
Gość Dr Marcin Olczak

Witam serdecznie,

Przede wszystkim należy pamiętać, iż haluksy to schorzenie o podłożu genetycznym. Istnieje przekonanie, że haluksy tworzą się wyłącznie od chodzenia w butach na wysokim obcasie – jest to mit. Na powstanie palucha koślawego mogą, choć nie muszą, mieć wpływ dodatkowe czynniki takie jak: otyłość, płaskostopie poprzeczne czy choroby reumatyczne. Obcasy wpływają na haluksy ale nie są jedynym czynnikiem ich powstawania. Najczęstszym czynnikiem wpływającym na kształtowanie się haluksów, są jednak geny. Warto też wspomnieć, iż haluksy to wada, która przeszkadza w życiu, bo poszerza się stopa, deformuje, jest gorsza amortyzacja stopy. Można go leczyć, warto wyłapywać tę wadę stosunkowo wcześnie, wtedy przy pomocy specjalisty można nad tym zapanować.

Pozdrawiam,
Dr Marcin Olczak

Odnośnik do komentarza

Witam,mam 27lat i od młodych lat mam haluksy,w rodzinie nikt nigdy nie miał tego problemu. Dwa miesiące używałam aparatu marcin na noc i przestałam bo odczuwałam duży ból w nocy i miałam wrażenie ze się powiększyły.haluksy sa zaawansowane a kość zaczerwieniona ,nie wiem gdzie powinnam się udać w tej sprawie do ortopedy czy reumatologa w rzeszowie? Proszę o pomoc.Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Gość Mirosław Szpont

Tak naprawdę jedyną skuteczną metodą jest operacja. Metody nieinwazyjne są skuteczne w zatrzymywaniu postępowania choroby, ale i to nie w każdym przypadku. Jeśli miałbym kogoś polecić, to tylko ekspertów z halluxduo.pl Rozwiązali mój problem szybko i skutecznie, nie musiałem stać w kolejce czy czekać miesiące na wolny termin. Jest to szczególnie ważne, ponieważ najlepsze rezultaty daje operowanie haluksów zanim dojdzie do poważnych deformacji. Myślę, że umówienie się tam na konsultację to bardzo dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...