Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nerwy, niechęć do wszystkiego


Gość Zagubiony19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zagubiony19

Witam!
Mam 19 lat i pewien problem.
Od pewnego czasu zauważyłem, że stałem się bardzo nerwowy. Każda mała sytuacja potrafi mnie mocno zirytować.
W tym roku mam maturę i na samą myśl się denerwuje i nic mi się nie chce. Mam problemy z matematyką, chodzę na korki ale wątpię że mi to coś da...
Przestaję chodzić do szkoły na pierwsze lekcje, bo po prostu mi się nie chce. Nie widzę w tym sensu. Cały czas jestem zdenerwowany i wystarczy tylko jeden powód i wybucham.

Dlaczego tak mi się dzieje? Co może być przyczyną?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Apogeum dojrzewania wykazuje się wzmożoną agresją. Wtedy łatwo o wybuch.

Druga sprawa, stres - jak widać nie radzisz sobie z tym. Stres się nawarstwia a w efekcie dodatkowo podkręca ci stres.

Od pozbycia się stresu należy zacząć. Jak to zrobić? Sposobów jest kilka. Od np sztuk walki (które pozwolą ci się wyżyć), po przez motocykle (które dają uczucie wolności), aż po ciepłe kakao i książkę - co kto lubi...

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

laurette
Łatwo powiedzieć pozbądz sie stresu w sytuacji gdy jest on na każdym kroku...
Owszem jest wiele mozliwosci ale cięzko wytrwać jak już sie zacznie.

Tu autor tematu ma kilka fajnych możliwości manewru:
nie pracuje jeszcze, więc nie ma bezwzględnych obowiązków,
wie kiedy będą klasówki itp,
ma wolne popołudnia...

To sporo ułatwień. Nie wspomniał też nic o złej przeszłości czyli wszystkie objawy są tylko stresowe. Wystarczy aby znalazł coś co go odpręża, a raz w tygodniu się zabawił (niekoniecznie w klubie).

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Zagubiony19, podejrzewam, że stres, jaki odczuwasz w związku ze zbliżającą się maturą, prawdopodobnie jest coraz silniejszy. Poddajesz się negatywnym emocjom, dlatego coraz gorzej funkcjonujesz. Powinieneś pomyśleć, co Cię odpręża, co sprawia, że czujesz się lepiej. To może być spacer, basen, rozmowa z przyjacielem, muzyka relaksacyjna etc. Każdy z nas ma indywidualną metodę radzenia sobie ze stresem. Ty musisz znaleźć sposób dla siebie. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...