Skocz do zawartości
Forum

Niemowlę śpi w nocy, ale nie chce w dzień


Gość gilkey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moja 2,5 miesięczna córeczka, śpi pięknie w nocy sama w łóżeczku, średnio od 20 do 2 w nocy, i potem po karmieniu do ok 5-6. Zasypia już samodzielnie, czasami zdarzają się noce podczas których śpi bardzo niespokojnie, podnosi nóżki rusza główka na prawo i lewo. Ale generalnie śpi ładnie. Problem jest natomiast w dzień, dziecko po nakarmieniu ( je mleko modyfikowane nutramigen) jest w stanie wytrzymać dosłownie kilka minutek na zabawie, noszeniu itd... potem jest problem z zabawianiem bo już na nie nie reaguje a spać nie chce. Nie chce być noszona, nie chce leżeć itd.... Wiec zaczyna się płacz i marudzenie. Nie ma mowy o spaniu we własnym łóżeczko jak w nocy , (mała zadziera często nóżki do góry) zasypia przez kilkadziesiąt minut a potem śpi całe 10. jedynie co czasami działa to jazda jej wózeczkiem po domu, ale to docelowo nie jest rozwiązanie. W dzień takim sposobem jest w stanie przespać dosłownie 2 maks 2,5 godzinki, a jak już śpi to bardzo płytko praktycznie bez przerwy się kręcąc, często otwiera oczka. Wg mnie obserwując jej zachowanie zdecydowanie ma za mało snu. W związku z tym mam pytanie jak jej pomóc lepiej spać w dzień i jak pomóc przetrwać ten czas pomiędzy i tak krótkimi drzemkami.

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

A czy zasłaniasz zasłony w pokoju, by dziecko poczuło się jakby była noc? A może jest dla małej za głośno, bo czasami nawet ruch uliczny może przeszkadzać? Pomyślcie także o kołysankę, która ułatwiłaby córce zasypianie. Dzieci to uwielbiają, bo kołysanie kojarzy im się z ruchami jakich doświadczali w bezpiecznym brzuchu mamy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...