Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Boję się jeździć autem po zmroku,dlaczego?


bazylka

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt tu nie odpowie Ci dlaczego ,skoro sama nie wiesz,można gdybać,
być może masz za małe doświadczenie,bo to nie zależy od tych kilku lat,od których masz prawo jazdy ,a od tego ile km wyjeździłaś ,
jak będziesz dużo jeździła, czuła się pewnie na jezdni i małymi odcinkami zaczniesz jeździć po zmroku,pokonasz obawy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Po zmroku świat się zmienia. Nawet jadąc autobusem, też trudno zorientować się, gdzie co jest, jeśli rzadko się jeździ.
Wszystko wygląda inaczej, do tego światła oślepiają, szarówka też sprawia, że gorzej się widzi.
Tylko praktyka, tylko przyzwyczajenie się do nowych warunków, pozwoli na przełamanie strachu.
Jeśli będziesz chciała się przyzwyczaić, to na początek polecam krótkie odcinki, w miarę spokojnych miejscach.

Odnośnik do komentarza

Przez Internet nikt nie zgadnie, co jest powodem, dla którego boisz się jeździć samochodem po zmroku. Jeśli sama nie wiesz, skąd wynika ten lęk, tym bardziej nikt na forum tego wiedzieć nie może.

Osobiście mogę powiedzieć, że nie przepadam za jazdą po zmroku albo kiedy robi się szarówka. Nie boję się, tylko po prostu odczuwam dyskomfort, kiedy muszę prowadzić auto. Przeszkadza mi właśnie owa szarówka, mniejsza widoczność i oślepiające światła aut jadących z naprzeciwka. Oczywiście jeżdżę, bo muszę, ale zdecydowanie bardziej lubię jeździć w dzień, nawet gdy jest większy ruch na mieście. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość podmuch_wiatru

Jest jeszcze jedna możliwość . Otóż możesz cierpieć na tzw. "kurzą ślepotę" względnie mieć inne schorzenie, które powoduje , że po zmierzchu gorzej widzisz. Nazwa "kurza ślepota" brzmi śmiesznie ale sprawa wcale nie jest wesoła, bo to poważna wada wzroku - nyktalopia.
Myślę, że nie zaszkodzi , jeśli odwiedzisz okulistę.
Ja przez wiele lat miałem kłopoty ze wzrokiem a nie zdawałem sobie zupełnie sprawy z tego , że mam astygmatyzm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...