Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

co powinienem wiedziec


Gość gothen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy w funkcionowaniu w spoleczenstwie od kad pamietam , jestem malo mowny i czuje ze jestem inny , gdy pytam rodzicow mowia ze jestem zdrowy lecz jestem podejrzliwy uwazam ze mam AUTYZM czy jesli to byla by prawda to czy powinienem o tym wiedziec mam 20 lat czy moga przedemna to ukrywac

Odnośnik do komentarza

Osoby dotknięte autyzmem nie potrafią się komunikować ze światem, bodźce świata do nich nie docierają, lub docierają zakrzywione, sami również nie potrafią poprawie wysyłać sygnałów.

Sam fakt że piszesz na tym forum, w sposób poprawny wyklucza tą możliwość.
Raczej u ciebie można wyczuć fobię społeczną, brak umiejętności konwersacji, brak pewności siebie. Możliwe że wynikające z izolacji przed rówieśnikami lub zbytnim zdominowaniem przez jednostki "potężniejsze".

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

rafik54321
Osoby dotknięte autyzmem nie potrafią się komunikować ze światem, bodźce świata do nich nie docierają, lub docierają zakrzywione, sami również nie potrafią poprawie wysyłać sygnałów.

Sam fakt że piszesz na tym forum, w sposób poprawny wyklucza tą możliwość.
Raczej u ciebie można wyczuć fobię społeczną, brak umiejętności konwersacji, brak pewności siebie. Możliwe że wynikające z izolacji przed rówieśnikami lub zbytnim zdominowaniem przez jednostki "potężniejsze".

Rafik, rozumiem, że chcesz pomóc, ale może zanim coś napiszesz pomyśl. Znam ludzi chorych na Zespół Aspergera ( spektrum autyzmu), którzy są bardzo inteligentni, mają wiele zainteresowań, świetnie piszą i dużo czytają. Kuleje natomiast u nich właśnie interakcja społeczna.
Autorze, tutaj nikt Cię nie zbada, udaj się do psychiatry, tam wykonają badania i potrzebne testy. Wszystko będzie wiadome.

Odnośnik do komentarza

Tez tak uwazam jak wyzej. Skoro podejrzewasz,że cos moze byc z Toba nie tak idz do specjalisty,zajmij sie sobą. Masz 20 lat jestes juz pelnoletni i z pewnoscia dorosly na tyle by sam o siebie sie martwic.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Drogą internetową nie da się postawić diagnozy i zweryfikować Twoich podejrzeń. Nie zawsze małomówność i problemy w kontaktach społecznych wskazują na autyzm. To zbyt mało, by móc postawić takie rozpoznanie. Niemniej jednak, jeśli masz jakieś wątpliwości, skonsultuj się ze specjalistą. Masz 20 lat, jesteś pełnoletni, nie potrzebujesz zgody rodziców.
PS. Komunikatywne porozumiewanie się w Internecie nie wyklucza rozpoznania autyzmu. Znam osoby z autyzmem, które są inteligentne, mają wysublimowane zainteresowania, pracują (w dziedzinie informatyki) i operują takim słownictwem, którego nie zrozumie przeciętny Kowalski, a jednak mają problemy w interakcji z ludźmi i wykazują cechy ze spektrum autyzmu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...