Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie dwóch pierwszych tabletek


Gość karola680

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pominęłam dwie pierwsze tabletki z nowego opakowania. Pierwszą tabletkę miałam przyjąć w środę. Następnego dnia oraz w poprzednim tygodniu w czwartek doszło do stosunku. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy mam zacząć przyjmować tabletki z nowego opakowania z dwudniowym opóźnieniem czy w pierwszym dniu kolejnej miesiączki?

Odnośnik do komentarza

Dodam, że jest to trzecie opakowanie. Przeczytałam kilka różnych odpowiedzi na forum, chciałabym wiedzieć, co powinnam zrobić w moim przypadku: zacząć nowe opakowanie z dwudniowymm opóźnieniem, przyjąć trzy tabletki trzeciego dnia czy poczekać do kolejnej miesiączki? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość quendi_5

Witam,
mam 19 lat, właśnie skończyłam drugie opakowanie pigułek Lesinelle. Oprócz pigułek zawsze stosujemy prezerwatywy. Celowo, ze względu na skutki uboczne (zwiększona masa ciała, wahania nastroju, zmęczenie) chciałam odstawić pigułki, więc pominęłam dwie: 12 i 13 dnia cyklu. Już po fakcie przeczytałam jednak, że najkorzystniej dla organizmu będzie, jeśli dokończę blister. Więc 14go dnia wzięłam jedną normalną i jedną zaległą pigułkę, 15 dnia zobiłam to samo (wydawało mi się, że jeśli to tak rozłożę, nie będzie "szoku hormonalnego" - obawiam się, że tutaj przekombinowałam). Plamienie z odstawienia nie wystąpiło, więc dokończyłam blister. Przed pominięciem pigułek dwa tygodnie nie dochodziło do stosunku, doszło do niego 19 dnia cyklu z zabezpieczeniem prezerwatywą. Ryzyko ciąży wydaje mi się więc znikome. Ostatecznie postanowiłam jednak pozostać przy zestawie pigułki+prezerwatywa ze względu na komfort psychiczny. Przeczytałam, że przy odstawianiu pigułek płodność kobiety się zwiększa, co mnie skutecznie odstrasza od odstawienia, choć gdyby nie ten stres odstawiłabym natychmiast... Powinnam dziś zacząć 7dniową przerwę, moje pytanie brzmi: czy żeby odzyskać maksymalną skuteczność pigułek powinnam nie robić przerwy i zacząć kolejne opakowanie, czy zrobić 7 dni przerwy?

Odnośnik do komentarza

Witam prosze o pomoc . Mialam wziac tabletke z nowego opakowania 28 listopada , cos mi sie uroilo w glowie ze mam wziac 30 listopada . Dzisiaj patrze na moj kalendarzyk a tam 28 listopada informacja zze mam wziac tabletke wiec pominelam dwie tabletki po przerwie 7 dniowej co mam zrobic? kiedy teraz mam wziac tabletke?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...