Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Samookaleczenie u nastolatki


Gość z...m

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o samookaleczanie. Robię to już półtora roku, zaczęło się w marcu i w maju skończyłam to robić. Potem znowu okaleczałam się jakoś w grudniu. Znowu przestałam. Ostatnio robiłam to też jakoś w maju i przestałam po jakiś 2 razach. Dzisiaj zobaczyłam zdjęcie pociętych rąk i niestety, znowu to zrobiłam. Nie wiem co robić, to okropne. Nikt o tym nie wie ale nie powiem rodzicom czy nauczycielom, znajomym też nie. Nie chce żeby powiedzieli rodzicom. Mam 15 lat, co robić?

Odnośnik do komentarza

Okaleczanie się nie jest powodem twoich problemów, jest objawem właściwego problemu...

Dlaczego się tniesz? Co takiego powoduje tobą, że musisz to zrobić? Boisz się czegoś? Cięcie sprawia ci ulgę/przyjemność?
Co czujesz (zarówno gdy się tniesz, jak i przed tym)?

Spokojnie - nie robię sobie z ciebie jaj czy żartów :) , (choć powinnaś się przygotować na to że kilka debili się tutaj kręci niestety).

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Masz 15 lat, na razie zakrywasz blizny ubraniem.
Potem będziesz miała chłopaka, jak wytłumaczysz mu te blizny?
One już zostaną na całe życie jako świadectwo tego, że nie radzisz sobie z problemami, że jesteś psychicznie słaba.

Walcz o poprawę samooceny, o docenienie własnej wartości, o asertywność.
Jest dużo technik, poszukaj w internecie , ćwicz.
Można zmienić swoje życie, można nauczyć się, jak czuć się szczęśliwą.
Albo udaj się do psychologa, niech ci pomoże.

Odnośnik do komentarza

mam 16 lat i od paru miesiecy cos sie ze mna dzieje.Nic mnie nie cieszy,wstanie z lozka to tragedia, a chodzenie po szkole i usmiech to straszne zmuszanie siebie.Od miesiaca samookaleczam sie i rozmyslam o smierci. Bardzo sie zmienilam, zrywalam znajomosci i olałam przyjaciol.chodze rozdrażniona.Stracilam apetyt i w ciagu tygodnia trace 1 kg.Towarzysza mi bole glowy, plecow... zle sypiam, potrzebuje ok. godziny aby zasnac a i tak budze sie w nocy.gdzies powinnam sie zglosic?powiedziec rodzicom?

Odnośnik do komentarza

Jestem 13,5 letnią dziewczynką, z przejściami. Mam emetofobię i nerwicę lękową, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, mam dość często ataki paniki, co bardzo utrudnia mi normalne funkcjonowanie. Samookaleczałam się i do tej pory miewam zachowania "samo-agresywne". Atak paniki charakteryzuje się mdłościami i lękiem przed zwróceniem, lękiem przed lękiem, itd. Może on się zdarzyć zawsze i wszędzie, boję się wtedy i nie wiem, co się ze mną dzieje. Chodzę do psychologa i psychiatry. Jak sobie poradzić?:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...